Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexiás vagyok, és már...

Anorexiás vagyok, és már nagyon szeretnék sportolni csak nem engedik míg meg nem jön a mensim. Ami elvileg 48 kilónál fog megjelenni, de én nem akarok hízni, de így meg soha nem fogok tudni sportolni. Most akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Mért nem akarsz hízni?
2018. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Azért nem akar hízni, mert anorexiás. Ez az anorexia lényege. Azt hiszi, hogy kövér, miközben zörögnek a csontjai és lassan leállnak a normális életfunkciók, a menstruációval kezdve. Nem eszik, de sportolni azért szeretne, amivel még jobban lerövidítené a temetőbe vezető útját.


Az egyetlen amit tehetsz, hogy kigyógyulsz az anorexiából és ezzel minden gondod megoldódik, mert akarni fogsz normális testalkatúvá válni, belátva az előnyeit az életben maradásnak.

2018. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Pszichiátered mitm ondd erre?!


Egyébként 48? Nekem 54 kilósan jött meg, miután a pajzsmirigyem félrekezelése miatt lefogytam 39 kilóra :(

2018. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És hogyan gyógyulnak ki az anorexiabol hogyha nem akarok hízni ?? Itt mindig elakadok
2018. jan. 20. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Az ok-okozati összefüggést ne cseréljük fel!

Ha kigyógyulsz az anorexiából, akkor bizonyára hízni is fogsz. Tehát nem hízni kell, hanem kigyógyulni. Irány a pszichiátria, de lehet, hogy egy pszichológus jobban tudna segíteni. Valami testképzavar lehet, amit meg kéne szüntetni, vagy "átprogramozni" az agyad.

2018. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!