Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Genitális szemölcs a menstruác...

Genitális szemölcs a menstruáció ideje alatt?

Figyelt kérdés

Két hete szólt a nőgyógyász, hogy szemölcseim vannak odalent. Kaptam rá ecsetelőt, de sajnos kommentet nem kaptam mellé, így a hézagos használati útmutatót követve sikeresen lemartam a bőrömet is a szemölcs körül. Emiatt most krémeznem kell, ecsetelni nem szabad. Eközben a beljebb lévő szemölcsök nincsenek kezelve, „először múljon el ez a kimaródás, amit csináltam”, bár nem értem, miért kell hanyagolni emiatt a többi szemölcsöt. Lényeg, hogy a krém már kezdett segíteni, két napja használom (5 napig kéne), de pont meg is jött a menstruációm. Két nőgyógyásznál voltam az elmúlt két hétben (az egyik felírta az ecsetelőt, a másik a krémet, és még észre is vette a beljebb lévő szemölcsöket), és mindketten mást mondtak a mensivel kapcsolatban.

1. Ne használjak tampont, mert feljebb nyomhatom a vírust.

2. Használjak tampont, mert a vírust nem lehet feljebb nyomni, ha már egyszer bennem van, és a krémmel kezelendő résznek nem tenne jót a betétes megoldás.

Most akkor mi van...?!

Egyelőre betéttel szerencsétlenkedek, mert a vírust feljebb nyomós mondat elég ijesztően hangzott, pláne, hogy azóta mindenféle baljóslatút olvastam a nemi szervi szemölcsökről. Gyorsan terjednek, a kezeletlen szemölcsök méhnyakrákot okozhatnak (és tulajdonképpen még mindig nem vagyok kezelve, és emiatt a méhnyakrákszűrést se csinálják meg, pedig már be vagyok f*sva ettől rendesen), meg hogy ezek a szemölcsök eleve HPV-től jönnek ki.

Szóval valakinek van tapasztalata ilyen fajta szemölccsel? Nem tudom, mit használjak, tampont vagy betétet? Van értelme sztk-ba járnom, vagy ők csak a további méregdrága gyógyszereket fogják megvetetni velem?


2018. jan. 21. 09:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!