Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden hónapban parázok, hogy...

Minden hónapban parázok, hogy terhes vagyok, pedig kb. esélytelen, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve szedek tablettát, eddig mindig megjött, semmi baj nem volt, mégis minden egyes hónapban azon a napon, amikor meg kell jönnie, halálra parázom magam. Igazából a bizonytalanságot nem bírom, ha tudnám, hogy baj van, akkor azt is tudnám, mit kell tennem, de amíg nem tudom, mi van, addig megőrülök. Pánikolok, képtelen vagyok gondolkodni vagy bármit csinálni. Duplán kéne védekeznünk? Vagy ezzel már pszichológushoz kéne fordulnom? Van valakinek ilyen problémája?

2018. jan. 22. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogyha tablettát szedsz, nem menstruálsz? Megvonásos vérzésed van, ami a leeső hormonszinttől jelentkezik.

Ha normálisan szeded, egyáltalán nincs mitől paráznod.

Ha ezt nem tudod felfogni, és tisztázni magaddal, lehet, hogy érdemes lenne felkeresned egy pszichológust. A gumi teljesen felesleges tabi mellé. Csak pénzkidobás. Meg akkor igazàból a tablettàt el is hagyhatnàd. Gumi után mindig látod, hogy kiszakadt-e, és ha nem, tuti nem lehetsz terhes.

2018. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2018. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, hány éves vagy, milyen a kapcsolatod, és egyébként milyen a szexuális életed.

Ez azt is jelezheti, hogy tudat alatt nem érzed elég stabilnak a kapcsolatod, vagy nem bízol a barátodban.

Az is lehet, hogy nem vagy még lélekben kellőképp felkészülve a szexuális életre, ami nem szégyen. Tudom, meredeken hangzik így másfél év tablettaszedés után, de nem muszáj kötelezned magad a szexuális életre, ha nem tudod azt felszabadultan élvezni.

Az is lehet, hogy magadban nem bízol, úgy érzed, rettenetesebb dolog nem is történhetne veled, mint a teherbeesés, valamiért a normálisnál jobban rettegsz tőle, mert képtelen lennél kezelni egy ilyen krízishelyzetet.

Tény, hogy 0,1% esély mindig, mindenféle védekezési módnál van, még a duplánál is lehet matematikai esély. De ha vállalod a szexuális életet, azzal kénytelen vagy vállalni ezt is. Ha ezt a minimális esélyt nem tudod bevállalni, akkor sajnos marad a szexmentes élet addig, amíg meg nem barátkozol ezzel.


Minden tartós kapcsolatban illene egyébként átbeszélni a feleknek, hogy mit tennének abban a helyzetben, ha a 0,1% bejön. Azért is jó erről beszélni, mert a párod válaszából nagyon sokat megtudhatsz arról, hogy ő hogy gondolkodik, mennyire felelősségteljes. És egy ilyen beszélgetés után te sem éreznéd úgy, hogy magadra vagy hagyva a kétségeiddel, problémáiddal. Ha nem tetszik a párod válasza, akkor pedig megtaláltad az okot, ami miatt görcsölsz. Ez esetben érdemes elgondolkodni, hogy biztos jó-e neked ez a kapcsolat.

2018. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, nagyon jó és kiegyensúlyozott a kapcsolatom (egyébként az első az életemben). Természetesen már átbeszéltük, mi történne ha bejönne az a minimális esély, minden hónapban türelmesen végighallgatja a parámat és próbál megnyugtatni.

A szexuális életre való felkészültséggel szerintem nincs gond, élvezzük mindketten és nincsenek tabuk, inkább a második ok lehet az igazi, de azt meg azért nem értem, mert már régesrég megbeszéltük, eldöntöttük, hogy ha véletlenül így alakul, akkor a párom maximálisan támogat, bárhogy is döntök, én pedig, mivel soha nem akartam gyereket, már régesrég eldöntöttem, hogy ilyenkor mi a teendő.

2018. jan. 22. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez még normálisnak lenne mondható, ha csak pár hónapig tartott volna. Június óta szedek fogamzásgátlót, az első két hónapban még védekeztünk, vagy nem szexeltünk (biztos, ami biztos), azóta már magamba engedtem. Az első alkalommal volt egy kis drukk, hogy "na mi lesz?", de miután jelentkezett a megvonásos vérzés, megnyugodtam. Ha mindig pontosan beveszed és védekeztek, ha hasmenésed volt vagy hánytál, akkor nem kell aggódni. Miután abbahagyom, mindig elkezd erősen görcsölni a hasam, aztán csak 2-3 nappal később jelentkezik a vérzés. Ezt csak azért mondom, hogy ne ess pánikba, ha mondjuk a 3. nap helyett a 4-en jelentkezik a vérzésed. De ez már nem igazán normális, a tabletta nagy biztonságot nyújt. Ha nem akarod, hogy elmenjen benned, akkor vegye ki, de így nem sok értelme lenne fizetni a gyógyszert.
2018. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mivel soha nem akartam gyereket, már régesrég eldöntöttem, hogy ilyenkor mi a teendő."

Ha ennek ellenére ennyire rettegsz, akkor valószínűleg mégiscsak érzed, hogy nem lennél képes egy abortuszra, vagy csak olyan áron, hogy teljesen tönkremész belé, hiszen helyén van az erkölcsi érzéked, és tudod, hogy azzal egy életet kioltasz. Nagyon nem szeretnél oda kerülni, hogy ezt kelljen tenned.


De ha mégis tévedek, akkor csak 1 magyarázat akad: ha a pasid is biztos támasz, jó a kapcsolatotok, akkor csak arról lehet szó, hogy félsz élvezni az életet. Túl jól megy a sorod, túl kiegyensúlyozott minden, így muszáj találnod valamit, amin rágódhatsz, amivel sajnáltathatod magad a pasiddal, amitől olyan érdekes lehetsz, hogy pszichológushoz is járhatnál. Másképp túl jó és túl eseménytelen az életed, kell bele valami gond. Tudod: mindenkinek van legnagyobb problémája. Akiknek nincs nagy, azok számára az apróságok jelentik a legnagyobb problémát.

2018. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4. Amúgy a 4. napon jön meg, mindig meg is jött eddig akkor.


5. Lehet, hogy rátapintottál a lényegre... elég sokszor szorongok, az alaptalan félelem sajnos életem szerves része. Ráadásul jó nagy hipochonder is vagyok, ami rátesz egy lapáttal.

2018. jan. 22. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


Ha alapvetően is szorongsz, akkor lehet érdemes lenne pszichológushoz fordulni. És már van szexuálpszichológus is. Tudom, nem egy forint, de lehet, hogy csak ő tudná feloldani a félelmeidet, ha szexuális téren sem vagy kiegyensúlyozott.

2018. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nemrég megtudtam, hogy ez egy fóbia, tokofóbia a neve és a nők több mint 10%-át érinti. Valószínűleg a saját születésem körüli traumák (elég komplikált volt) váltották ki. Egyelőre minden hónapban csinálok egy terhességi tesztet lassan egy éve, ez sokat segít. Hosszú távú megoldás a sterilizáció, amit már amúgy is régóta tervezek.
2018. dec. 24. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!