Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van ez? Menstruáció...

Mitől van ez? Menstruáció helyett kb. Másfél napig barna folyás volt, aztán felváltotta rendes vérzés 1 napig, utána ismét barnázás.

Figyelt kérdés
2018. jan. 24. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ösztrogéndominancia, progeszteronhiány. Népbetegség, nagyon sokakat érint. Életmódváltás az ellenszere.
2018. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A barna is menstruáció.

Ha csak egy hónapban volt ilyen, akkor semmi gond, előfordul.

Ha rendszeresen, akkor érdemes nőgyógyászhoz menni. Általában más is szokott a háttérben lenni, nemcsak önmagában jelentkezik, pl. ciszta, endometriózis.

2018. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eddig még nem volt ilyen, ez az első, csak kicsit megijedtem.

2018. jan. 24. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Lepontozhattok a p.csába, de attól még a progeszteronhiány a leggyakoribb magyarázat. Amúgy ez nem riogatás, könnyen helyre lehet hozni, csak oda kell figyelni, hogy az ember mit eszik és ken magára. Lehet egészen enyhe fokú is, ez szinte minden harmadik nőnél van, a civilizációs ártalmakkal, vegyi anyagokkal van összefüggésben. Persze a legtöbben nem is tudnak róla, ha erről van szó, vagy ha hallanak róla, akkor elbagatellizálják. Pedig érdemes már akkor figyelni rá, amikor még csak kisebb jelei vannak, mint pl. a pecsételés.


[link]


[link]

2018. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4: Szerintem nem azért lettél lepontozva, mert nyilván a hormonok okozzák, mint ahogy az egész ciklust azok szabályozzák.

De az eléggé felelőtlen kijelentés, hogy az ösztrogéndominancia életmódváltással könnyedén kezelhető.

Pl. egy endometriózis nem fog elmúlni semmilyen életmódváltástól sem.

2018. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le! Köszönöm hogy írtál! Írhatok privátban?
2018. jan. 24. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak most fordult elő először, akkor nem kell aggódni. Viszont, ha legközelebb is ilyen lesz (és görcsölsz is mondjuk), akkor mindenképp doki.
2018. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös! Tapasztalatból beszélek. Endometriózissal műtöttek, a petefészkemről szedtek le egy nagy cisztát + összenövéseket oldottak. Fél év után kiújult. Nem akartam újabb műtétet, életmódot váltottam, másképp kezdtem táplálkozni, natúrkozmetikumokra váltottam, és 4 hónappal később eltűnt az ultrahangképről a ciszta. Azóta a görcseim is jelenősen mérséklődtek, és már nem barnázok mensi előtt-után napokig.
2018. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a neten rengeteg olyan nő történetét lehet olvasni a különböző blogokon, akik életmódváltással úrrá tudtak lenni az endometriózison és egyéb, ösztrogéndominanciából fakadó problémákon.
2018. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!