Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés szülő nélkül?

Rákszűrés szülő nélkül?

Figyelt kérdés
Elmentem egyedül nőgyógyászhoz, aki azt mondta, 18 év alatt szülővel kell menni. Kiderült, hogy elkaptam egy vírusos fertőzést. Felírt ecsetelőt, kiváltottam. Elküldött rákszűrésre, de azt mondta, szülővel jelenjek meg. Azt hittem, el tudom intézni ezt egyedül. Magánügyi okokból adódóan nem szeretnék szólni a szüleimnek. Ha másnak is volt hasonló problémája, hogy oldotta meg? Létezik nőgyógyászat vagy esetleg tudtok olyan nőgyógyászról, aki elvégezne egy rákszűrést 18 év alatt szülő nélkül?
2018. jan. 27. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez törvényileg van szabályozva, így sajnos sehol nem fogják megcsinálni szülő nélkül.
2018. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. És esetleg arra kérhetem az orvost, ha elmúlik ez a fertőzés, hogy ne szóljon róla a szülőnek? Az orvosi titoktartás 18 év alattiakra nem vonatkozik?
2018. jan. 27. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
18 év alattiakra is vonatkozik a titoktartás. De egy fertőzést bárhol össze lehet szedni, nincs mit titkolni ezen.
2018. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy condylomaról van szó, ami ha jól tudom, csak nemi úton terjed.
2018. jan. 27. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, nekem 15 es fel evesen siman megcsinalta szulo nelkul a rakszurest...igaz, maganrendeles volt, biztos gondolta hogy van velem szulo vagy valami, de nem kerdezte. 14 ev folott mehetsz egyedul is, csak akkor kell szuloi beleegyezes (de csak az, a jelenlete nem kotelezo, sot, ha nem akarod hogy bent legyen ki fogjak kuldeni, szabalyzat) ha valami komolyabb bajod van pl: abortusz, ciszta, olyan elvaltozas amit muteni kell. De voltam sztk-ba is egyedul 16-17 evesen szuresen, ott sem kerdeztek semmit...keress masik orvost, ez egy intim vizsgalat, nem kell ahhoz nezokozonseg. Nem tudom hol elsz, de ha fertozest megallapitotta, ahhol valahol mintat is kellett vennie, na a rakszures is pont ilyen, nem igazan ertem mit problemazik rajta az orvos.
2018. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is SZTK-ban voltam, nekem azt mondták, hivatalosan ott kell lenni a szülőnek, de végül nagy nehezen megvizsgáltak. Én sem értem, miért nem tudok elintézni egy rákszűrést egyedül.
2018. jan. 27. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Erdekes korhaz, tolem meg sem kerdeztek van-e szulo...es ott van ra a torveny, hogy 14 ev felett nem kell. De legalabb megvizsgaltak, es megoldodott!
2018. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!