Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van egy csomó a mellemben,...

Van egy csomó a mellemben, másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Másfél éve szültem, nem szoptattam, csak talán két hétig, akkor sem volt sok tejem.

Most vettem észre, hogy a jobb mellemben belül a mellem aljánál van egy csomó. Nem fáj, talán egy nagyon picit, de szerintem azért mert annyit nyomkodtam. Tehát, ha pl valaki megnyomja, érzem hogy azt nyomta meg, de nagyon enyhe "fájdalom".

Másnak volt ilyen?

Most megyek a háziorvoshoz beutalóért mammográfiára, de már a temetésemen gondolkodom. Valaki mondjon valamit, mert már nem bírom, annyira félek.



2018. febr. 1. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet sima ciszta is, nem kell a legrosszabbra gondolni. A lényeg, hogy észrevetted és kivizsgáltatod.
2018. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A mellben lévő csomó nem egyenlő a rosszindulatú daganattal. Fontos, hogy a csomó fájdalmas-e, elmozdítható-e, a hónaljadban érzel-e hasonlót, illetve nyilván, hogy képalkotó eljárással mit mutat (ez első körben ultrahang vagy mammográfia, bár fiataloknál inkább ultrahang).

Lehet ciszta, gyulladt tejmirigy, zsírcsomó, de persze daganat is (ebből is különböző "rosszaságúak" vannak).


Nekem is volt egy fájdalmas csomóm tavasszal, egyszer csak a semmiből került elő, de aztán 5-6 nap alatt magától elmúlt, mire eljutottam az ultrahangig, már semmi nem maradt belőle.


Tudom, könnyű mondani, de addig felesleges izgulni, amíg nincs eredmény.


A legjobbakat!

2018. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Cisztája szinte minden második nőnek lesz egyszer élete során. Ez egy kis folyadékkal teli üreg. Mensi előtt jobban megtelik, utána összelappad. Ha nagyon zavaró, tűvel leszívják.

Nekem fibroadenómám volt, az kötőszövetből és mirigyszövetből összeálló jóindulatú csomó. Nem muszáj kivenni, csak ha nő. Nekem végül kiműtötték, de nem volt vészes.

A jóindulatú képleteket arról lehet felismerni, hogy tudod mozgatni, nincs összekapaszkodva a környezetével.

2018. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom mozgatni. :(((
2018. febr. 1. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Voltál dokinál? Kiderült, mi az?
2018. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Holnapra van idopontom :((
2018. febr. 13. 16:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Megvolt a vizsgálat, az egyik mellemben zsírcsomó van, a másikban pedig a mirigyek csomósodtak..Elvileg nem kell semmit tennem vele.
2018. febr. 14. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nincs semmi komoly. Ha az étkezésre kicsit odafigyelsz (antiösztrogén-diéta) akkor könnyebben elmúlik a mirigyek csomósodása. A mell a leginkább ösztrogén-érzékeny szövet, és a mai nőknél szinte mindig van egy pici ösztrogén-dominancia a műkaják miatt.
2018. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!