Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a mellemben volt egy csomó...

Ha a mellemben volt egy csomó és fájt, szúrt a napokban és azóta kisebbnek érzem, akkor mi lehetett az?

Figyelt kérdés
Na, igen, nem voltam még uh-n, féltem elmenni egyszerűen...
2017. dec. 30. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig oda mehetnél először az újévben, fő a nyugalom.
2017. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az ilyen csomókkal nem jó játszani
2017. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpp nézesd meg!

Beutalót háziorvos, nőgyógyász adhat, komplex mammográfias központba menj, ahol a korodnak, a melled jellegének megfelelő vizsgálatot fogsz kapni. Ha kell, mintát is tudnak venni. Ne izgulj, ha csökken a panasz, leginkább gyulladt cysta lehet, ami gyógyulóban van.

Jeget tehetsz rá, ha fáj még, törölközőben, hogy a bőröd ne fagyjon le, ez lehúzza a gyulladást.

Írj majd meg légyszi, hogy mi volt.

Mammográfus

2017. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat es a tanácsokat!

3-as! 30 eves vagyok, ilyenkor még talán nem lehet menni mammografiara, jol tudom?

Egyebkent kb. fél-3/4 éve voltam mell uh-n, akkor nem volt még semmi a mellemben, ezt a csomot par hónapja vettem eszre, puha tapintatu kis kerek gobocskenek erzem, nem fajt, nem akartam rola tudomast venni, mostanaban fogdostam es utana kezdett fajni, szurt, nyilalt, neha fekvo helyzetben is, de pl. nagyobb erokifejteskor is. Most ez a szurkalas, fajas alabbhagyott es ugy erzem kisebb lett a csomo.

Ezert kerdeztem, hogy mi lehet az, mert ugy tudom hogy az “jo jel” ha faj es hol kisebb-hol nagyobb, gondoltam en is a cisztara es ha jol tudom pont az szokott nyillalni, szurkalni. Fibroadenoma nem lehet?

Erdekes, mert a mellfajassal egyidejuleg a hasam is fajt, illetve 2 verzes kozott volt egy kis barnazasom is, ami eddig soha, fogamzasgatlot szedek. Lehet a hormonok okozzak ezeket a valtozasokat?


Mindenkepp el fogok menni uh-ra, csak probaltam elbagatellizalni ezt a dolgot, gondolom sok no van ezzel igy, tavaly kiderult, hogy mioma van a méhemben, egyszeruen nem akartam, hogy a fejemhez vagjanak megint valamit...

2017. dec. 31. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:

30 évesen tényleg uh.

Bár csináltattam már hatalmas, zsírosan átépült mellű, háromszor szült 32 éves nőnek mammográfiát, uhval nem tudtam biztonságosan áttekinteni. Természetesen ólomkötényben. Tehát a puszta életkor relatív.

Fibroadenoma nem valószínű, észrevették volna a múlt alkalommal.

A leírás alapján kis tejmirigyrészlet lehet, az fájhat is.

Azért majd nézesd meg.

2017. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen csomókkal nem erdemes szórakozni, még heteket sem szabad várni a vizsgalatokkal. Egyik orvostanhallgató ismerősöm kicsit ledöbbentet amikor elmesélte, hogy eszer egy olyan 24 eves lány holttestét vizsgálták aki nem mert elmenni orvoshoz a mellében lévő csomó miatt. Rosszindulatú daganat volt, amit a végső stádiumban mhtatott csak meg orvosnak.
2017. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!