Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan oldjam meg?

Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Ma jött meg rendesen, holnap gondolom erősebb lesz. És ugye hétfőn is azt jelenti, hogy erős lesz, ami azt jelenti hogy iskola.. szeri tetek az jó, ha reggel suli előtt beteszek egy tampont mert itthon ugye kényelmesen fel tudom tenni meg minden, és akkor iskolában kiveszem amikor megtelt és aztàn már saj betézet használok? Mert iskolában kicsi a hely a tampon felrakásához, mert én csak úgy tudom hogyha felrakom az egyik lábamat a wc re.. mini tampont lehet nagyon gyenge szinte barnás vérzéshez használni? 12/L októberben jött meg elsőnek

2018. febr. 3. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha betétet használsz. Nem tudom más hogy van vele, de nekem ha nem nedvesedik át a tampon (túl gyenge vérzésnél), akkor nehezen tudom kiszedni és nem túl kellemes, néha az az érzésem, mintha felsértene. Viszont a jövőben szerintem érdemes lenne lecserélned az egész menstruációs procedúrát intimtölcsérre. Azt otthon felhelyezed higiénikus körülmények között és kibírja az iskolát, a tornaórát, különórákat, aztán ha megint otthon vagy, akkor ismét higiénikus körülmények között ürítheted. Nagyon kényelmes, észrevehetetlen, és 12 órán át bírja csere nélkül. Ha egyszer kipróbálod, onnantól minden korábbi betéttel, tamponnal vacakolás teljesen középkorinak fog tűnni, mert mindig ott van hogy mikor kell cserélni, hogy fogod cserélni, nem ázol-e át stb., ami teljesen felejtős az intim kehellyel, ami bombabiztosan elzárja a hüvelyedet és gyűjti magába a folyadékot, így estig teljesen elfelejtheted. Éljen a modern technika! :)
2018. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát szívesen kipróbálnám, de nem vagyok ehez túl fiatal? Anyukám úgy sem menne bele :( hogyan kell felhelyezni és hol kell beszerezni?
2018. febr. 3. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
En 14 evesen kezdtem a kelyhezest (szuzen) es soha semmi bajom nem volt vele. Ha szuk vagy lehetseges hogy kivsit faj a felhelyezes, de utana neg sem erzed. En abba alszom, tobb is van hogy folyamatosan tudjam hasznalni, ne kelljen mindig kimosni. Oke hogy draga (5000ft-tol) de 7 evig is hasznalhatod, nagyon megkonnyiti a napjaidat. Vezesd fel anyukadnak a temat. A tampont meg egyebkent probalgasd felhelyezni es akkor suliba sem lesz gond vele:) de a betettel sincs semmi baj. (Tampont lehet hasznalni barnazashoz is)
2018. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Barna folyáshoz ne tegyél fel tampont, mert fel fogja sérteni a hüvelyfalat. Tampont vörös vér esetében szabad használni. A barna folyáshoz meg szinte nem is kell betétet cserélni egész nap, az többnyire olyan minimális.
2018. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Szerintem 12 évesen nem való neked a tampon. Nem rosszindulatból mondom,hanem tapasztalatból. Én 15 évesen próbáltam ki először a tampont.

A felhelyezésnél nem volt baj, viszont a levétel nem volt jó érzés. Nem azért, mert nem telt meg, hanem gondolj csak bele... egy vérrel teli ,,hengert" végighúzol a hüvelyeden. Nagyon rossz érzés. Utána pedig nekem mindig abbamarad a vérzés, ami szintén nem valami egészséges.

Kevés vérzés, vagy barnázás mellett ne használj tampont!(Rossz lesz kihúzni, amíg nem telt meg, és a száraz tampon felsérti a hüvely falát). Tampon csakis erős vérzésnél célszerű.

De szerintem maradj inkább a betétnél. Sokkal egészségesebb.

Az iskolába meg használj nyugodtan betétet, max.kicseréled.

2018. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De használtam már tampont. A felhelyezéssel nincs bajom, csak hogy ugye amikor még barna folyás van, betéttel tesiórán akkor is nagyon rossz. Felmentést nem kapok, anyukám nem írhat mert egy évben 3 lehet, azt màr ellőttük. Orvos most nincs. Szóval csak arra kellene tampon.
2018. febr. 4. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem 12 évesen nem való neked a tampon."

12 évesen is ugyanúgy használhat valaki tampont, mint 40 évesen. Ha fel tudja tenni, nyugodtan lehet használni.


"A felhelyezésnél nem volt baj, viszont a levétel nem volt jó érzés."

Ha a tampon rendesen meg van telve, nem fáj a levétel.


"Nem azért, mert nem telt meg, hanem gondolj csak bele... egy vérrel teli ,,hengert" végighúzol a hüvelyeden. Nagyon rossz érzés."

Nem tudom, neked ebben mi a rossz érzés. Ha rendesen meg van telve, akkor csúszik, és nem fáj a kivétel.


"Utána pedig nekem mindig abbamarad a vérzés, ami szintén nem valami egészséges."

Azért marad abba a vérzés, mert a tampon fent van kb 7-10 cm mélyen a hüvelyben. Ha kiveszed, logikus, hogy több idő, mire a ver lefolyik a hüvely bejáratáig. Tehát a vérzés ettől nem marad abba. Ebben nincs semmi egészségtelen. :D


"Kevés vérzés, vagy barnázás mellett ne használj tampont!(Rossz lesz kihúzni, amíg nem telt meg, és a száraz tampon felsérti a hüvely falát). Tampon csakis erős vérzésnél célszerű."

Ezzel a három mondatoddal viszont egyetértek.

2018. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 - Ha a tamponhoz nem vagy fiatal, akkor az intimtölcsérhez se. Az intimtölcsér nem szöszöl, nem kerül a szálai közé szennyező anyag/ kórokozó, flexibilis, eltávolíthatósága nem függ az átnedvesedettségétől, nem dörzsöli a hüvelyfalat. Sokfélét találsz a neten, vannak puhábbak, keményebbek, kicsik, nagyok, mindegyikhez van leírás, hogy milyen esetben ajánlják, Neked mindenképp a legkisebb méret kell egyelőre. Lehet, hogy kicsit gyakorolnod kell a felhelyezést, nem tudom, nekem elsőre sikerült, de szokták írni a gyakorlást. Az mondjuk tény, hogy közben rájöttem pár trükkre, pl. hogy egyáltalán nem kell mélyre dugni, elég ha a feneke max 0,5-1 cm-re van mélyebben a hüvelyszájtól, mert a szétnyíláskor úgyis feljebb fog kúszni kicsit, meg nem árt az se, ha könnyen elérjük a nyelét. (Néhol azt javasolják, hogy a nyelet le is lehet vágni kicsit, hát nekem az a tapasztalatom hogy szükségtelen, mert akkor se érzem, ha kicsit kilóg, aztán ha levágod, akkor lehet hogy éles lesz, szerintem jobb gyárilag legömbölyített véggel, hosszúsággal meghagyni.)

Aztán aszerint is van választék, hogy hordozó tatyót vagy dobozt adnak hozzá, szerintem a doboz olykor praktikusabb, mert ha nem forralással, hanem fertőtlenítő tablettával fertőtleníted, akkor azt a dobozban meg lehet csinálni. Eléggé ki van ez találva és szerintem természetes, hogy a technológiai fejlődéssel ilyen termékek megjelennek a piacon, érdemes alkalmazni őket. Nem tudom milyen idős édesanyád, lehet hogy ő már nem használt vattát, de talán szárnyatlan betétet még igen, aztán jött a szárnyas, meg légáteresztő stb., szóval nem ördögtől való a fejlődés - lehet, hogy neki is tetszene a dolog. :)

2018. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, minden féle képpen venni fogok ilyen intimkehelyt, jól hangzik, hogy nem kell vele bajlódni :D és valóban ennyire kényelmes és érezhetetlen? :) nem tud megtelni és kiesni? Vagy olyan nem lehetséges? :D wc n való erőlködés közben sem jön ki?
2018. febr. 4. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, minden ilyen (és ezeknél jóval extrémebb) körülményre teszteltük már, sőt Nyugaton még régebb óta tesztelik a nők. :) A hüvely egy rendkívül flexibilis (rugalmas) falú csatorna, így "tűnhet el" benne egy tampon, egy intim kehely "észrevétlenül". :)

Az intim kehely száját összehajtva kell feltolni a hüvelybe, ami ott kiugrik kör alakúra és teljesen rátapad a hüvelyfalra. Így vákuum jön létre, ami miatt nem tud kifolyni mellette semmi. Így megtelhet természetesen, de mivel vákuum van, az sem fog kifolyni, amit már nem tud felvenni a csésze, hiszen hermetikusan zárja a hüvelyt.

(Némelyik intim kehely be van skálázva, hogy lásd, hány ml-t menstruáltál, ez a későbbiekben a tested változásainak nyomon követésében segíthet - akár egy nőgyógyásznak is. De ez csak egy extra funkció.)

Visszatérve, úgy képzeld el, hogy bekerül egy "dugó" a hüvelybe és akár kétszer akkora mennyiségű vért is könnyedén megtart, mint a saját űrtartalma. Hiába mozogsz, tekeregsz, akár úszhatsz is: a lábtempó sem fogja elmozdítani.

Én eleinte mindig használtam vele tisztasági betétet is, de soha nem eresztett.

Ha megpróbálod kiszedni, meg fogod tapasztalni a vákuum bombabiztosságát. :)

2018. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!