Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Anyukám nem...

Mit tegyek? Anyukám nem engedi, hogy tampont használjak.

Figyelt kérdés

Szóval én futok (ez a ,,sportom") és amikor menstruálok, akkor az betéttel elég kényelmetlen.

Ezt mondtam anyukámnak, és megkértem, hogy vegyen nekem tampont.

De ő ezt nem engedte,közölte, hogy nekem azt még nem lehet.

Viszont ezután én vettem magamnak.

Anyukám észrevette,és megtiltotta,hogy tampont használjak. Meggyőződése, hogy nekem azt még nem lehet. (Pedig simán felmegy meg lejön). O.b. minit használok.

Mit csináljak?

13/L


2018. febr. 4. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Használd, nem tud mit csinálni. Kihúzni nem fogja belőled erőszakkal, te pedig felvilágosítod hogy nincs köze a szüzességedhez a használatának és nyugodt lehet afelől hogy a helyzetet éretten tudod kezelni (vagyis nem tervezel senki alá feküdni, ha tényleg így van).
2018. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Hát minek tetted közszemlére?
2018. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a szülők miért ellenzik a tampont, nekem is annó nem engedték. Én vettem magamnak és elrejtettem, azóta se tudják,alapból mi közük hozzá, hogy mit használsz ilyenkor? Ha neked az jobb, használd! 20/L
2018. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
elso korben probald megbeszelni vele, hogy miert kenyelmesebb / jobb neked a tampon, es kerd meg, hogy fejtse ki, hogy szerinte miert nem szabad meg hasznalnod, es ha nem szabad, akkor mikortol menne bele a hasznalataba? esetleg kompromisszum,hogy csak akkor hasznalod,ha futni mesz? lehet, hogy erre mar jobban hajlana. de amugy szerintem is hasznald nyugodtan, dugd el a szobadban, ha mas modszer nincs, csak nem kezd el felforgatni mindent nalad par tampon miatt. nem ertem az ilyen anyakat, megis mit szamit, hogy most 13 vagy 15-6 evesen kezd el valaki tamponozni, ha neki az a kenyelmes megoldas? ...
2018. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én sem értem anyukámat, ő is szokott tampont használni.

Az iskolatáskámban volt, de észrevette. Próbáltam neki elmagyarázni a dolgot, de nem nagyon érti meg.

De igazatok van, majd máshova dugom el, ahol nem találja meg.

2018. febr. 4. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan a szüzességgel kötik össze, hogy addig nem szabad... Egy mini tampon nem fogja átszakítani a szűzhártyád (ami amúgy sem szakad, hanem nyúlik, de mindegy) meg ha igen, akkor sincs semmi. Ugyanúgy lehet használni, én is évekig használtam, mielőtt elvesztettem a szüzességem.
2018. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Dugdosd csak, de ha megtalálja, balhé lesz :)
2018. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem az ilyen szülőket nekem megengedik mivel elmentem anyukámmal nőgyógyászhoz és a szeme előtt kérdeztem meg a nőgyógyászt :) 15l
2018. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 és mit mondott a nőgyógyász a tamponnal kapcsolatban?
2018. febr. 4. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy szabad:)
2018. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!