Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dr. Konrády András endokrinoló...

Dr. Konrády András endokrinológusnál volt már valaki PCO-val? Sok helyen azt olvastam hogy elsősorban pajzsmirigy a szakterülete. Sajnos a környéken más endokrinológus nincs. A nőgyógyászom laparoszkópiás műtétett javasolt.

Figyelt kérdés
Hüvelyi ultrahangon mutatták ki. A másik tünetem hogy ritkán, évi 6x menstruálok. Sokat hiztam 1 év alatt 15 kg.Hormonvizsgálat nem volt.

2018. febr. 7. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs két azonos nevű endokrinológus, akkor voltam nála, de nem PCO-val, hanem pont pm-mel. Kb. öt percig tartott mindkét "vizsgálat", és az is csak azért, mert kérdezgettem. Magától kb. semmit nem mondott, csak egy-két mondatot a diagnózissal és a gyógyszerezéssel kapcsolatban. Ráadásul - mint az országban az orvosok többsége - a hagyományos orvoslást műveli, és nem halad a korral, úgy értem, leragadt a több évtizeddel ezelőtti szinten. Mondott olyan infókat is, amikről azóta kiderítettem, hogy nem igazak... Szóval én nem bízom benne, valószínűleg másik dokihoz fogok menni legközelebb.

Egyébként van PCOS-es ismerősöm, endokrinológushoz nem szokott járni, csak nőgyógyászhoz és egy maszek orvoshoz, aki hormonproblémákkal foglalkozik. Elég drága egy-egy vizit, de legalább normálisan foglalkoznak vele, és nem tömik tele gyógyszerekkel, csak természetes bogyókkal és krémekkel.

A helyedben pedig kérnék hormonvizsgálatokat, pajzsmirigyhormont is beleértve (utóbbira a háziorvos is tud beutalót írni, TSH-nak hívják amúgy).

2018. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót,és a segítséget!Ő Vácon rendel,de lehet máshol is.Az a baj lehet későre is kapnák időpontot,és lehet feleslegesen is mennék hozzá.Azért gondoltam hogy endokrinológiára megyek inkább mert mindenhol azt írták hogy inkább ők foglalkoznak vele jobban.Nőgyógyász csak fogamzásgátló,meg műtét.De a műtét is csak egy darabig lenne jó esetleg növelné a teherbe esés lehetőségét,utána ugyanúgy visszajönnének a ciszták.Probálom ezt az IR diétát,de azt is csak saját magam néztem hogy kell.A nődoki is csak ennyit mondott" nézen utána a neten.Szóval mindent magunknak kell kideríteni.A házidoki már elküldött Tsh-ra terheléses cukor-inzulin.Héten tudom meg az eredményt.

És ezek a természetes bogyók,krémek lehet tudni mik ezek?Használ neki?

2018. febr. 7. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy lehet kimondani a PCOS-t, ha hormonvizsgálatod se volt? Ott kezdődik a diagnózis, hogy 3 tünetből 2-nek kell meglennie, és MINDEN MÁS OKOT KI KELL ZÁRNI.

Rendszertelen vérzést okozhat a pajzsmirigy alul- és túlműködése, magas prolaktinszint, magas kortizolszint és még egy rakás egyéb dolog. Ezekhez mind hormonvizsgálat kell.

Ha pedig igazolt a PCOS, alap lenne a terheléses vércukor- és inzulinvizsgálat.

Én "csak" nőgyógyász rezidens vagyok, de ezekkel én is tisztában vagyok, szóval nem gondolnám, hogy minden nőgyógyász hülye a témához, de tény, hogy sokszor elég rosszul közelítik meg a dolgot.

Még ha nincs is más a közeledben, inkább utazz el kicsit messzebb, de olyan helyre menj, ahol legalább kivizsgálnak....

2018. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!Akkor kérni fogok egy hormonvizsgálatott a nődokinál.Az ultrahangos papiromnál az áll a diagnózisnál hogy pcos.Mindkét petefészek pco szerkezetű.Már november 2.óta nem menstruálok.
2018. febr. 7. 22:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Uh, megírtam már egyszer a választ, de valamiért nem küldte el... :(

Szóval igen, ő lesz az, egy nyugdíjas "tanár úr" egyébként. A várakozási idő kb. másfél hónap. De szerintem inkább keress egy megbízható dokit, még ha maszek is, mert akkor legalább van esély arra, hogy normálisan kezelnek.

Ha a nőgyógyász is váci volt, akkor szintén. Az említett ismerősömet kétszer zavarták el, amikor uh-t szeretett volna időszakos ellenőrzés céljából, a PCOS-t igazoló papírját lobogtatva, azt mondták, "nem kell".


Ezeket szedi:

barátcserje

fűrészpálma

kecskerutatea

aranygyökér

D-vitamin

prolaktin krémben

cickafark

valamilyen por inzulinrezisztenciára

Spirulina kapszula - immunerősítő

De a mennyiségeket a doki mondja meg, a hormonszintek alapján.

Fentebb rosszul írtam, hogy nem volt endokrinológusnál - most rákérdeztem, és az a maszek doki nőgyógyász és endokrinológus is egyben. Úgyhogy lehet, hogy én is hozzá fogok menni majd...


Plusz glutén- és cukormentes étkezés.

Mindezekkel így együtt hosszú hónapok alatt rengeteget javult, az utolsó uh-n már csak pár cisztát lehetett látni. Viszont ezután nem tartotta be a diétát, és rosszabbul lett. Szóval úgy tűnik, nem szabad abbahagyni a diétát.

2018. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!És azt nem tudod véletlenül hogy Vácon csak ez az egy endokrinológus van-e?Én nem Vácra járok nődokihoz hanem Bgyarmat. Megkérdeztem a hormonvizsgálatot fizetni kell érte itt,mert Pestre küldik fel.Az nem számítana csak értsenek hozzá.A műtétbe nem fogok belemenni egyből.Az ismerősöd hova jár maszekba?

Régebben én is szedtem Premenst,ez is gyógynövényes kicsit rövidítette a ciklusomat..de abbahagytam.Akkor még nem tudtam hogy ez a bajom,ultrahangon nem volt semmi.Én is úgy érzem hogy ha sikerülne fogyni az segítene.

2018. febr. 8. 08:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak most, tegnapra sikerült kideríteni.

Dr. Csiszérnek hívják a maszek dokit, Budán van, valahol a Mechwart-liget környékén. A www.naturwell.hu oldalon megtalálod a pontos címet.


Vácon elvileg van másik endokrinológus a rendelőben, legalábbis a Jávorszky honlapján láttam régebben egy másik nevet is, de nem tudom, járóbetegeket irányítanak-e hozzá... A feltüntetett rendelési időpontokban csak a Konrády van.


Amúgy lehet, hogy érdemes lenne Gyarmaton is körülnézni, vagy a környékben, hátha van jó szakember. Az ismerősöm járt oda is, egy természetgyógyászhoz.


Sok szerencsét. :)

2018. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!Végül Salgótarjánba megyek,Dr.Tóth Gézához.Volt hormonvizsgálat nődokinál,de csak pár hormon.És szerinte jó,de az nem derült ki miért nem menstruálok rendszeresen.Hát szerintem ő nem ért a témához,jobb is hogy endodokihoz megyek,remélem ő jó lesz és kiderül már mi a gond.Neked is sok sikerült a továbbiakhoz!
2018. márc. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!