Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tippek hogy mi lehet a gond?

Devil_inangel kérdése:

Tippek hogy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Március elejére kaptam időpontot az orvoshoz, de addig is szeretnék kicsit lehiggadni. Az a problémám, hogy fogamzásgátló ( Femoden) mellett - amit egyébként már 2 éve szedek folyamatosan- az elmúlt 2 hónapban a "rendes menstruáció" előtt a ciklus előtt másfél héttel mindig random csak úgy megjött. Nem erős vérzés, de rendesen érzem a hasi fájdalmat is, és azért zavaró, főleg hogy idő előtt érkezik. A gyógyszert folyamatosan szedem természetesen, nincs elfelejtve, így nem értem mi a gond.

Olvastam hogy lehet oka az alacsony szénhidrát bevitel, ami nálam kb napi 20g, illetve az hogy a gyógyszer amit szedek abban már nem elég az a hormonmennyiség a testemnek ami eddig.

Tippek esetleg hogy mi lehet az oka?



2018. febr. 9. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszert kell csérélni.
2018. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden befolyásolhatja. Mivel 2 éve szeded, így valami megváltozott, hiszen 2 hónapja már közti vérzésed van. A fogamzásgátló tabletták szedésének első 3 hónapjában szokott vérzés lenni (ezt sajnos én is tapasztalom, mert most kezdtem el szedni és végigvéreztem az első hónapot).

Mindenképp kérdezd meg a nőgyógyászod, hogy mi a teendő ilyen esetben. Lehet azt mondja, hogy szedd tovább, de az sem kizárt, hogy másik tablettát ír fel, mert magasabb hormontartalmút kell majd szedned. Megnéztem a Femoden hormontartalmát, én nem vagyok orvos, de azért ismerem a tablettákat, így szerintem a tiéd nagyon alacsony hormontartalmú, mert 0,030 mg etinilösztradiol (ösztrogént) és 0,075 mg gesztodén (progeszteront) tartalmaz.

Nem lehetséges, hogy a 0,075 mg gesztodén nem tudja fenntartani a méhnyálkahártyát a ciklus második felében? Az enyémben 2 mg a progeszteron származék...(mondjuk én így is vérzek a tablettaszedés megkezdése óta).

2018. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

Én is erre tippelek, hogy "elévült" a gyógyszer. Reméljük a doki majd többet mond :)

Köszi még egyszer

2018. febr. 9. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!