Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Halvány rózsaszín folyás,...

Halvány rózsaszín folyás, amikor nem kellene lennie. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Leírom az előzményeket, hogy legyen egy kép a helyzetről. Az ősz folyamán volt egy nőgyógyászati körutam, szokatlanul hosszú ideig tartó mellfájdalommal kerestem fel a nőgyógyászomat, aki felírt nekem egy fogamzásgátlót, aminek ugyan mellékhatása a mellfájdalom mindegy... hosszútávon megszünteti a menstruációval járó fájdalmakat. Azonban nem volt jó a tabletta, a bal lábam és bal karom -azaz csak féloldalt, ami ijesztő- zsibbadt, fájt, a bal lábam mintha nehezebb lett volna, mint a jobb. Saját döntésem volt, hogy abbahagyom a szedését csupán 1 hónap elteltével és ezután 1 héttel szépen egyre jobb és jobb lett a helyzet mára semmilyen zsibbadó érzést nem tapasztalok, azaz a tabletta volt az oka. Mentem a panaszommal a nőgyógyászhoz, amiért a trombózisra hajlamosságot mutató vérvizsgálat nem rutinszerű, így nem is lett megejtve, amiatt, mert tudtommal nem volt senkinek trombózisa a családban, viszont meg lett csinálva utólag és valóban nem vagyok hajlamos rá. Más okból bőrgyógyászaton is voltam, ami Bőrgyógyászat és Nemibeteg gondozó az ottani vérvizsgálatom olyan fertőzéseket is vizsgált, ami nemi területű, de minden negatív, a HIV is.

Nos, azóta hogy abbahagytam a menstruációm 2-3 napot csúszik, illetve a vérem kissé híg volt, kivéve a legutóbbi januárit, ennek már normális állaga volt, mennyisége is, hossza is. Ami elkezdett most engem aggasztani, hogy kb. másfél hónapja tapasztalom azt, hogy olyan érzésem van, mintha "levegős" lenne a hüvelyem, tehát a mindennapi folyásom mintha "buborékos" lenne, picikét, de naponta legalább 2-szer van ilyen érzés. Akkor, amikor megjött most januárban ez nem állt fennt úgy emlékszem. Lehet, hogy a mindennapi folyásom lenne kevés? Illetve ma vettem észre másodjára azt, hogy random napközben nagyon kicsi foltban, de halvány rózsaszín folyás távozik a hüvelyemből. Szag nincs. Fájdalom nincs. A menstruációm pedig 2-án múlt el. Utolsó aktusom több, mint 2 hete volt és akkor tapasztaltam ezt a rózsaszín folyást először (ekkor sötétebb volt). Akkor arra gondoltam, hogy lehet felsértett.

Rákszűrésem márciusban lesz 1 éves, így most lesz nem sokára esedékes a következő.

Az lenne a kérdésem, lehet-e ennek az oka a fogamzásgátló által okozott hormonális összevisszaság? Főleg úgy, hogy korán abba kellett hagynom? Vagy okozhatott-e komolyabb gondot is?

Akkor, ha gyulladás kellene fájnia? Éreznem kellene szagot?

Milyen más oka lehet?

Köszönöm szépen, ha elolvastad!



2018. febr. 9. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Húha. Végigolvastalak, de ez nagyon nagyon összetett. Erre itt nem fogsz tudni választ kapni. Mindenképp felkeresném az orvosomat a rákszűrés miatt is. A rózsaszínes folyás és a buborékosság nem utalnak valami jóra "odabenn".
2018. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg!

Szerintem semmi probléma nincs, a minimális rózsaszín folyás más nőknél is előfordul, főleg, ha fogamzásgátlót szedtél (még ha csak 1 hónapot is). Ez a buborékos érzés több mindentől lehet, szerintem kicsit nagyobb figyelmet szenteltél ennek és ezért vetted észre. Mint kiderült, trombózishajlamod sincs, ez is szuper!

Mindenképp lásson orvos, úgyis menned kell újra rákszűrésre, de nekem a főorvos úr mondta, hogy nem azoknál a nőknél áll fent a méhnyakrák veszélye, akik évente járnak szűrésre, hanem azoknál, akik 4-5 évig hanyagolják a citológiai vizsgálatot!

Lehet van egy kis gyulladásod, azt látni is fogja az orvosod, de persze lehet egy kis felsértés vagy méhszájseb (de nem hinném, hogy ez lenne).

A hormonális össze-visszaság lesz a ludas, ahogy írtad, én is már régi motoros vagyok a témában, és sokkal keményebb vérzéseket okozott a fogamzásgátló elhagyása, majd újraszedése, szóval ne parázz :)

2018. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!