Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Másnak is ilyen szörnyű a...

Másnak is ilyen szörnyű a menzeszes időszak?

Figyelt kérdés

Időszaknak neveztem, de tulajdonképpen nálam csak az első és egyetlen napról van szó, viszont az az egy nap olyan, mintha a 6 nap minden borzalma koncentrálódna benne.

Van, hogy reggel jelentkeznek a fájások, van, hogy délután. Először elkezd sajogni a medence körüli rész és a farokcsont körüli rész, majd ez így marad szépen. (Nincsenek görcsök vagy összehúzódások, egy szinten sajog folyamatosan)

Erre rájön a hasmenés és a mosdóból kijövet megmarad ugyanaz a szörnyű hascsikarás, ami mosdó előtt volt de már nem lehet mit elvégezni ha ez így érthető.

Hab a tortán még a folyamatos hányinger, émelygés. A legkisebb irritáló szagtól öklendezek, de nem jön fel semmi.

Sajnálom, hogy ennyit taglaltam, de más nőknek is hasonlók a tüneteik vagy csak én halok meg vagy sírom el magam majdnem minden alkalommal a fájdalomtól? Illetve nektek van valami bevált módszeretek a fájdalom csillapítására? Köszönöm!



2018. febr. 15. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálam nincsenek ilyenek. Nagy ritkán hasmenés, kis mellfájdalom. És a családunkban nem hallottam hogy ennyire gáz lenne a menzesz.
2018. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

10 évesen jött meg először ugyan ezek voltak nálam is 5 napig tartot 5 napon keresztül ezek a fájdalmak nekem a rubophen forró fürdő melegvízes palackok hastakaró alvás tea ami csak enyhitette a fájdalmat

Ami teljesen elmúlasztotta az a fogamzásgátló amióta szedem minden rendben van nem ömlök úgy mint a niagara nem hányok nincsem semmi

2018. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is ilyesmi.

Egyetlen nap (nekem általában a 2. vagy 2.) iszonyatos fájdalmakkal, én is úgy érzem, hogy wc-znem kell, és bónuszként ömlik belőlem a vér. De "csak" egy nap. De az nagyon durva. Szédülök, gyenge vagyok, hányingerem van.

Fájdalommal már nem szoktam szenvedni, ahogy érzem, hogy kezd fájni, veszem be a gyógyszert. No spa és Algoflex egyszerre. Vagy állítólag az Algoflex M is ezt tudja egyben.

De a többi tünettel nem tudom, mit lehetne kezdeni. Legszívesebben bezárkóznék ilyenkor egy napra a lakásba és sehova nem mennék.

2018. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is ilyen. A derekamtól lefelé mindenem fáj, még a talpam is. Valamikor megy a hasam, valamikor szédülök vagy elájulok. Ráz a hideg és annyira fáj a hasam hogy meghalok. 24 naponta menstruálok, az előtte lévő egy hét borzalmas, szóval kb két hetem van "élvezni" az életet.

Rühellem és utálom de nem tudok mit csinálni, ez van.

2018. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Megnyugtató a tudat, hogy ez nem olyan rendellenes, mint gondoltam. Nekem 13 évesen jött meg először, sosem volt ilyen gondom. A vérzésen kívül semmi tünet nem jelentkezettt, mindig csak néztem nagyokat amikor a szörnyű menstruációs fájdalmakról beszéltek. Na most már tudom mi a magyarok istene. Lassan egy éve van ez meg nálam, most vagyok 19 éves.


1# Szerencsés családba születtél. 5 évig én sem tudtam, milyen jogos ez a nagy hiszti ekörül.


2# Akkor te még rosszabbul jártál, de örülök,hogy volt ami segített! :) Nekem is meg kéne próbálnom a fogamzásgátlót, a többit már mind próbáltam. Enyhítettek,de megszüntetni nálam sem szüntették meg, ahogy mondtad. Mondjuk az alvás egy érdekes dolog volt, mert amikor már annyira szenvedtem hogy elegem lett belőle, ledőltem és kis szenvedés meg nyöszörgés után sikerült elaludnom. Minden alkalommal,amikor felkeltem szinte semmi bajom nem volt.


3# Igen, én már el is neveztem D-daynek. Olyankor az a legszörnyűbb hogy látod mindenki éli a családban a kis világát te meg ott szenvedsz mint valami rakás szerencsétlenség :D Én ilyenkor meg is teszem, a szobámban maradok egész nap, ami volt arra a napra tervezve,azt lemondom.

2018. febr. 15. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Durva :/ halisten en “tunetmentes” vagyok
2018. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nézesd meg magad nőgyógyásszal,az a tuti. Nálam is rémálomba illett minden menzesz, évekig mondogatták,hogy majd ha szülök,elmúlik. Na tavaly a sokadik orvos felfedezte,hogy endometriózisom van. Szóval ha durvák a tünetek,igenis menjetek utána a dolognak. Egyébként vény nélkül spedifen600 + nospa forte jó kombó, vénykötelesből pedig Apranax + nospa forte. Meleg fürdő, melegvizes palack szintén segít.
2018. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!