Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony ösztrogén szintre...

Alacsony ösztrogén szintre miért nem mond semmit a doki?

Figyelt kérdés
Elég alacsony az ösztrogén szintem, elvileg 12.5 és 166 pg/mol között normál, nekem 5 alatt van. Az orvos semmit nem mondott rá, de engem nagyon zavar.

2018. febr. 15. 20:09
 1/7 Sitkei Pál válasza:
Az orvosok általában gyógyszereket írnak föl, és természetesen van olyan gyógyszer is, amely korrigálja az ösztrogén szintet. Sajnos ezeknek a gyógyszereknek rengeteg mellékhatása van, így kockázatos az alkalmazásuk, amelyeket az orvos jogosan nem akar vállalni. Megjegyzem a gyógyszert szedőnek is jobb, ha nem szedi ezeket a szereket, annyira veszélyesek. Ki kellene próbálnia egy gyógynövényt, amelynek remélhetően megfelelő hatása lenne. Ez a "Barátcserje". Gyógynövényszaküzletben beszerezhető. A gyógynövények lassan fejtik ki a hatásukat, és általában nem keletkeznek a fogyasztásukkal káros hatások. Javaslom, hogy használja, és 1-2 hónapon belül megfelelő állapotba fog kerülni. Minden jót kívánok!
2018. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sitkei Pál válasza:
Hozzátenném még, hogy ez egy kapszula, amit rendszeresen kell szedni.
2018. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
maga nőgyógyász?
2018. febr. 21. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs tennivaló vele. Csak akkor pótolják, ha teljesen leáll a termelés, vagy súlyos panaszokat okoz. Rettentő vestélyeket hordoz magával a pótlása. [link]
2018. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elözö valaszokhoz: Semmi veszelye nincs! Ez egy elavult elmelet..Plane, ha gel formaban hasznalod es progeszteronnal együtt. Nagyon minimalis a riziko a "veszelyekre", ha nem szeded, nagyobb a riziko egyeb megbetegedesekre. Nem a nögyögyasz a kompetens ebben, hanem az endokrinologus. Az en parom endokrinologus, ö mar 15 eve minden nap szedi a hormonokat, es az energiaszintje kb. 20 evvel fiatalabb szinten all. Az en ösztrogenszintem 0-an van, es en is hasznalom minden nap az ösztrogen gelt es progeszteront.
2018. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Ha a párod férfi, akkor nyugodtan pótolhatja a hormonokat, legfeljebb a prosztatát kell gyakrabban ellenőrizni. 0-ás ösztrogénnél már szokás a pótlás, de a kérdezőé még nem 0.
2018. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

-"5. Ha a párod férfi, akkor nyugodtan pótolhatja a hormonokat, legfeljebb a prosztatát kell gyakrabban ellenőrizni. 0-ás ösztrogénnél már szokás a pótlás, de a kérdezőé még nem 0." Az elsö és a 4.valasz nagyon rémisztö, félelemgerjesztö,ezert az elözö valaszom,a kérdezöt meg akartam nyugtatni,h. ne feljen az ösztrogéntöl,amikor majd talan potolni kell.

Mondjuk tudni kell, hogy a fogamzasgatlok is csökkentik az ö-szintet, 5 az valoban nagyon alacsony,en megkerdeznek a kerdezö helyeben egy endokrinologust is.

2018. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!