Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfimelltől megszabadulni?...

Férfimelltől megszabadulni? Milyen doki tudja megmondani, ha hormonzavar okozza?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


23 éves vagyok, és mindig is sovány alkat voltam. 1-2 éve elkezdtem rendszeresen edzeni és többet enni, és eleinte minden rendben is volt, egyre jobban néztem ki.


Mostanában azonban azt látom magamon, hogy van rajtam egy kis felesleg, de kizárólag a hasamon és a mellemen. Ez utóbbi különösen zavar, ha előrehajolok, olyan, mintha lenne egy kis csöcsöm. (tegyük hozzá, most augusztusban-szeptemberben alig edzettem, lehet, ez is benne van, de...)


Na most edzek minden nap már lassan 3 hete (egy gyúrás és egy kardió felváltva), még nem látok semmilyen változást, sőt, a mellizom-napok után még nagyobbnak/rosszabbnak is tűnik. Az logikus, hogy edzés után "felfújódnak" az izmok, de pl a karom ezzel együtt kemény is szokott lenni, míg itt továbbra is puha.


Olvastam, hogy ezt nem csak a sok zsír, hanem hormonzavar is okozhatja. Milyen orvoshoz tudok elmenni, hogy megállapítsa, ez-e a probléma?



2014. nov. 4. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először a házorvoshoz menj és aztán ő ad beutalót ha szükséges egy belgyógyász/endokrinológushoz.


Szedtél valamilyen anabolikus szert? Azok is okozhatnak ilyet, mert a felesleges tesztoszteron ösztrogénné alakul át a szervezetben.

2014. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem, nem szedtem semmi ilyesmit, még csak táplálékkiegészítőt sem (tudom, az nem tartozik ide, de gondoltam, megemlítem).


Ami tény, hogy tényleg most 2 hónapig nagyon sok gyorskaját ettem, ittam alkoholt és üdítőket, és addig nem edzettem... de akkor is fura, hogy csak hasra/mellre koncentrálódott a "felesleg", és hogy most sem jön le.

2014. nov. 4. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:

3 hét alatt nem fog eltűnni amit 2 hónap alatt halmoztál oda. :-)


Türelem!


A tré kaják a hormonháztartást is megboríthatják, ezért jobb őket mindig kerülni.

2014. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!