Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász megvizsgál ha...

Nőgyógyász megvizsgál ha fogamzásgátlót szeretnék íratni pattanás ellen (még nem feküdtem le senkivel)? Fogamzásgátló tabletta pattanás ellen?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyásznál jártam (ma volt a 3. alkalom) és a Tetralysal tablettát szedem 1 hónapja. Újra felírta a tablettát, de kérdezte, hogy voltam-e már nőgyógyásznál és ha igen/nem, szeretnék-e fogamzásgátlót szedni, pattanásra kifejezetten (és természetesen a terhesség megelőzése érdekében).

Azt mondta, hogy vannak kifejezetten akne "gyógyítására" használt fogamzásgátlók. Szeretnék is, hátha segítene a bőrömön, de félek a nőgyógyászati vizsgálattól.

(Tudom nem kéne, hiszen már 18 éves vagyok, szóval az ilyen hozzászólásokból nem kérek.)

Valakinek hasonló tapasztalata?

Köszi előre a választ 18/L



2018. febr. 16. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Igen, megvizsgál.

Én egyébként nem ajánlom a fogamzásgátlót. Nagyon sok mellékhatása van. Olyan is, ami majd évek múlva fog jelentkezni. Megborítja a hormonháztartást. Később nagyobb esélye lesz a ciszták és egyéb nőgyógyászati gondok kialakulásának. Ha elölről kezdhetném, sose szedném.

Ha nagyon pattanásos vagy, akkor hormonvizsgálat lenne szükséges. És nőgyógyász sem árt, mert vannak olyan nőgyógyászati problémák, amik pont a hormonháztartás felborulása miatt alakulna ki, és sokszor túlzott pattanásossággal járnak együtt.

Remélem, ne ijesztettelek meg :)

De szerintem fontosabb utána járni, és pontosan meg tudni az okát, mint csak úgy elkezdeni gyógyszert szedni és csak a tünetekkel foglalkozni.

2018. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1. válaszolónak.

Ráadásul a fogamzásgátló nem gyógyítja, csak elfedi a problémát. Az abbahagyása után ugyanolyan lesz (ha nem rosszabb) a bőröd.

2018. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy le fognak pontozni, de nekem csak jó tapasztalataim vannak a fogamzásgátlókkal! (Csak három fázisút szedtem.) Mindenki azt mondja, hogy mesterséges, felborítja a hormonháztartásodat, stb. De: ha alapból nem működik rendesen a hormonháztartásod, akkor inkább helyrehozza. Saját tapasztalatom: nem túlzottan, de zavaróan pattanásos arc, hát, rendszertelen menstruáció (27-39 nap), erős görcsök, 7-8 napig tartó vérzés, ebből 4-5 nap olyan erős, hogy a végén ájulás szélén voltam, állandó fáradtsággal és vérszegénységgel küzdöttem + kisebbrendűségi érzés a pattanások miatt. (Mindig volt 1-2 feltűnő, bár hál istennek nem hagytak hegeket. Persze a kencék nem értek gyakorlatilag semmit.) Végre 24 éves koromban csak emiatt három fázisú enyhe fogamzásgátlót kaptam (a nőgyógyászati vizsgálat rövid ideig tartott, abszolút túlélhető volt, kellemetlen része max. 3 perc, igazából egy vérvétel rosszabb.) Egy ciklus alatt eltűntek a pattanásaim, szép lett a bőröm, elmúlt az ájulásig fokozódó görcsösség a ciklus alatt, teljesen kiszámítható lett a ciklus, a nyaralást, stb. is tudtam tervezni, sőt egy picit néha még irányítani is lehet, vérszegénységem megszűnt, energikusabb lettem, nem híztam meg, sőt, stabilan tartottam a súlyomat.) A fogamzásgátlót 9 évig szedtem. Gyerekvállalás miatt hagytam abba, pár hónap alatt visszaállt a rendes ciklusom, de normálisabb lett, mint korábban, 8 hónapon belül összejött a baba. A szoptatás után ismét normalizálódott a ciklusom, viszont fogamzásgátlás céljából hormon tartalmú műanyag hüvelygyűrűt helyeztem fel. Na, ez rossz ötlet volt, gondokat okozott. Az eltávolítás után ismét erős lett a mensim, és valamilyen szinten a pattanások is visszatértek (35+!). Ezt 2-3 évig bírtam, aztán ismét írattam három fázisú fogamzásgátlót. Az életem azóta is kényelmes, pattanásmentes, nem híztam meg, egészségesnek, energikusnak érzem magam, a menstruációm (ez igazából megvonásos vérzés) pontos és tervezhető. Egy probléma van amúgy a hormonális fogamzásgátlóval, hogy valamelyest csökken a libidó. De egy kis fantáziálással ez is megoldható. A hormonális fogamzásgátlókról már több mint húszéves tapasztalattal tudok beszélni, a magam részérő semmilyen hátrányukat nem tapasztaltam, nincsenek cisztáim, stb. Amit nagyon érdemes megnézetni és ellenőrizni, az a véralvadás (a trombózis elkerülése miatt), de ha ezen a téren normálisak az értékeid, nem kell aggódni. (Egyébként én repülős és buszos hosszabb utakat is tettem és semmilyen problémám nem volt soha.) Nem akarlak rábeszélni, de túlmisztifikálni sem szabad, hogy mennyire mesterséges! Akinek jó és pontos ciklusa van és elfogadható bőre, az valóban jó, ha kerüli, de akinek eleve nem jó a hormonrendszere, annak megfelelő orvosi felügyelettel helyre rakhatja.
2018. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Pattanásos bőrre szerintem nem fogamzásgátlót kellene szedni. Az nem oldja meg a problémát, csak elfedi.

Kozmetikusnál voltál már ezügyben?

Ő mit mondott?

2018. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem se biztos a fogamzasgatlo a legjobb megoldas, de nem vagyok orvos nem tudom megitelni. Viszont az eredeti kerdesre valaszolva orvostol fugg megvizsgal-e. A lelkiismeretesebb a vervetel mellett csinal rakszurest is (szuzkacsaval, bar a szuz lanyok eseteben eleg ritka a mehnyakrak de ugye a P3 eredmennyel mar nehezkes) es rakerdez a csaladban elofordulo trombozisokra stb, de biztos van olyan doki is aki siman felirja minden nelkul.
2018. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 theCilOo98 válasza:
53%

Ha súlyosabb az aknéd egyértelműen Isotretinoint szedj! Amúgy a fogamzásgátló valamikor csak rontja a helyzetet, jah és lehet dialikeolod de szexelj, akár többször is! Nekem amúgy isotretinoin teljesen elmulasztotta az aknet!

19/F

2018. febr. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

3: pont ez jelenti azt, hogy elnyomja a tüneteket.

Amikor szedtem, nekem is könnyű volt a mensi, kevés nap, kevés vér, nulla fájdalom. De amikor abbahagytam, akkor ugyanúgy szenvedtem. Végre normális orvoshoz kerültem és kiderült, hogy mi a baj. Mert egyébként a durva vérzés és fájdalom nem normális. De 10 évig ezeket a problémákat elnyomta a gyógyszer. De attól még ott volt.

2018. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
rocutan nevű tablettát szedtem még kamaszkoromban. privát bőrgyógyzász írta fel az sztk-s semmit nem aott soha. elég durva cucc, de nekem megérte
2018. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!