Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció melyik napját...

A menstruáció melyik napját szenveded meg legjobban? Pontosan milyen tüneteid vannak azokon a napokon?

Figyelt kérdés

Nekem mind közük talán a 3.-4. napja a legrosszabb.Akkor legerősebb a vérzés , ami mg csak nem zavarna különösebben, de rohamszerű rosszullétek jönnek rám, főleg késő éjjel és hajnalban.Ilyenkor arra ébredek, hogy nagyon remegek (ráz a hideg), kihűl teljesen kezem, lábam, nem tudok felmelegedni, nagyon gyenge vagyok, alig birok menni, felmegy a vérnyomásom néha nagyon magasra is.Közben a hangulatom is fura félek, szorongok, szapora a pulzusom.Ezen a 3-4. napon szokott általában előjönni az ilyenkor szokásos migrénem is.A bőröm ilyenkor rendkívül sápadt, a szemeim táskásak.

Legjobban ezt a hidegrázós, vérnyomásos problémát nem tudom hová tenni, nem nagyon hallok ilyen panaszt nő ismerőseimtől.Orvos sem tud mit mondani rá...

Na meg az a legyengülés.Ha utcán történne, nem tudom hogy birnék haza mászni.Normális ez így?Valakinek hasonlók?


2018. febr. 26. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Tampont vagy eldobhato betétet használsz? Felejtsd el ezeket, használj helyette intimkelyhet vagy moshatóbetetet. Az eldobhato termékek tele vannak vegyszerrel. Ha bővebben érdekel, írj!
2018. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak az első nap a legrosszabb, abból is az első 3-4 óra, amikor megjön. Ilyenkor iszonyúan görcsölök, hőhullámaim vannak, néha hányinger, émelygés, simán el tudnék ájulni ebben az időszakban, annyira gyenge vagyok, ha nem ülök vagy fekszek. Ilyenkor az én arcom is sápadt, rémisztően nézek ki. Szerencsére a többi nap ezek már egyáltalán nem jönnek elő. Nekem a 2.-3. nap a legerősebb a vérzés.
2018. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első a legrosszabb. Mindenféle "tünetem" van. Hidegrázás, iszonyat fájdalom, hasmenés, rossz közérzet, szédülés, ájulás, stb...

Az utána lévő 1-2 nap is szar. Aztán talán a 4. naptól elviselhető de a kedvem akkor sem jobb.

2018. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én gyógyszert szedek, de ilyenkor is érzem kb egy héttel előtte, hogy nem jó a hangulatom, feszült és ideges vagyok, mindenre ugrok. Amint abbahagyom a gyógyszert, egyre erőteljesebben fáj a mellem és a hasam, aztán 4 nappal utána jelentkezik a vérzés, ami az elején nagyon erős, a görcsök is azok, kapkodom a cataflamot, ami a legtöbb esetben kiüt, így csak zombiként létezem. Egy kis időre enyhül a vérzés, aztán ha megint fáj a hasam, akkor jobban vérzek, megint rosszul vagyok, semmi étvágyam, fázok stb. A 3-4. napon kezdek jobban lenni, utána már kezd elmúlni. Amint elkezdem szedni a gyógyszert, már semmi bajom. Hamarosan váltok majd (már csak két szemem ebből a gyógyszerből), kíváncsi leszek, az milyen lesz.
2018. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi vàlaszokat!Hàt akkor úgy làtszik egyénfüggő is.Most kicsit megnyogodtam hogy a hidegràzàs nem csak nàlam van.Màr megijedtem hogy valami keringési betegség.Éjjel vagy hajnalban szokott ez ràmjönni.Nappal valahogy elvagyok.
2018. febr. 26. 16:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt megfigyeltem,hogy ha beveszek frontint az elég jó az ilyen rosszullétre.
2018. febr. 26. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Első nap nagyon rossz, a többi maximum kellemetlen.

Nekem az első nap erős görcs, hányás, hasmenés, remegés, lábzsibbadás/gyengeség. Ez utóbbi a görcsök nélkül is jelentkezik nagyon kellemetlen.

Nálam a Flektor rapid por vált be nospaval.

2018. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Halistennek nincs tunetem, premens tunetem se; a mensi napjan szokott eszembejutni, hogy hopp, ma meg fog jonni :D
2018. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1. nap durva, akkor vannak erős görcsök, időnként hasmenés, erősebb izzadás, és aznap éjjel alig alszom, csak forgolódok. A 2. nap már enyhébb, de még az is megvisel, 3. naptól semmi bajom. Az első 2 napon a legerősebb a vérzés is, a harmadikon még mindig élénk piros, de már kisebb mennyiségű, utána még 3 napig kevés pecsételés van.
2020. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!