Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonvizsgálat eredménye,...

Hormonvizsgálat eredménye, mit gondoltok? . PCOS?

Figyelt kérdés

Rendszertelen menzim van pár év(egy évbe 6-7X)

Ultrahang 1 hónappal ezelőtt volt,PCO szerkezetű mindkét petefészek.

Azóta megjött,és előtte voltam 2 héttel hormonvizsgálaton.Orvos jónak látta,de nincs válasz rá miért nem menstruálok rendszeresen.

FSH:1,5 IU/L

LH:4,6 IU/L

Prolaktin:540 mIU/I

Ösztradiol:701,4 pmol/I

Progeszteron:54,65 nmol/I

Tsh:3,46 mIU/l



2018. febr. 27. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És ez hanyadik napi vérvétel? Mert az LH-t, FSH-t, ösztradiolt a ciklus 2-5 napja között kellene nézni, de a progeszteronszintedből ítélve marhára nem a 3. ciklusnapon voltál.
2018. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát elötte novemberben volt utoljára menzim.Szóval normális ciklusom nincs.Hormonvizsgálat után 2 héttel megjött.
2018. febr. 27. 22:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy így nem a ciklus 3-5 napja között voltál (amit egyrészt bizonyít az, hogy rá 2 hétre megjött, valamint az, hogy a progeszteronszinted alapján egyértelműen a ciklus második felében voltál), így meg nem ér semmit a vizsgálat.
2018. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis az túlzás, hogy semmit, mert a prolaktin és a TSH nem ciklusfüggő, de az LH és FSH szint aránya fontos lenne, de a 2-5. nap között, nem így.

Azt már meg sem merem kérdezni, hogy ha már PCOS-t vizsgálunk, aminek az egyik kritériuma az emelkedett androgénszint labor-vagy klinikai jelei, mégis hol a tökömbe maradtak az androgénszintek? Se egy tesztoszteron, se egy DHEAS, se egy SHBG...


Komolyan nem értem, hogy ha egy rakás pénzért elküldünk valakit hormonvizsgálatra, akkor mi a büdös francért nem csináljuk normálisan? Mert ennek így marhára semmi értelme nincs, csak pénzkidobás.

2018. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát igen ez a pár hormon 10e volt.Valahol éreztem hogy nem jókor veszik le a vért.Bár a nődokinak jobban kellett volna tudni.Sajnos endokrinológus nincsen a kórházba.És a környéken máshol se.Terhelés vércukor-inzulin mérést kért a a háziorvosom,de csak vércukor mérést csinálták meg valamilyen oknál fogva.Szóval nem tudom hogyan tovább.
2018. febr. 27. 23:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem magadnak kellene összekukáznod, hogy mit kellene és mikor nézni, hanem az orvosnak kellene tudnia.

Ha magánlaborban voltál, akkor mondjuk megértem, hogy az orvos igyekezett a "legfontosabb" vizsgálatokra szorítkozni, mert nem mindegy, hogy 10 vagy 30 ezret fizetsz ki, csak ez így nem korrekt.

Mert most hiába mész el újra, az LH-t és az FSH-t, ösztradiolt újra le kell venni, hiába van róla eredményed.

Ha pedig ennyire nem lehet kiszámítani a ciklusod, akkor célszerű előtte egy megvonásos vérzést csinálni, mert akkor tuti, hogy follikuláris fázisban leszel a vérvételkor. Vagy megvárni a menzeszt, ha van türelmed hozzá.

A háziorvos pedig nem tud inzulinszintet méretni, azért nem csinálták meg, csak a cukrot.


Egyébként ezeket egy normális, hozzáértő orvos sztk alapon is el tudná intézni, csak nyilván nem annyira egyszerű olyan orvost találni, aki legalább annyira ért a hormonokhoz, hogy jó időben a megfelelő dolgokat vetesse le.

2018. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem magánba voltam hanem sztk.De itt fizetni kell érte,mert nem itt végzik,hanem felküldik Pestre.Hát így én is pénzkidobásnak tartom,vissza nem megyek hozzá az tuti,tényleg nehéz olyan nőgyógyászt találni aki ért a hormonokhoz.
2018. febr. 27. 23:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert alapvetően a hormonokkal az endokrinológus foglalkozik. Nem véletlenül külön szakvizsga az endokrinológia.
2018. febr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tsh emelkedett, erre hormon pótlás kéne.Először ultrahang. Lehet itt a baj.

Kellene MINDENKÉPPEN egy terheléses inzulin vizsgálat!!!!!! Ez mondaná meg a dolgok 90 százalékát.

Tesztoszteron,kortizol vizsgálat is szükséges lenne.

Endokrinológushoz kellene menni,akár magánba.

2018. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ha a TSH-m benne van a normál tartományba az nem jelent semmit?E hónapba megyek endokrinológushoz,remélem kiderül már mi a gond.
2018. márc. 1. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!