Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruáció, nem érzem,...

Erős menstruáció, nem érzem, de nagyon sok és ez zavar?

Figyelt kérdés
A mensim mindig fájdalom nélkül jön, de nagyon sok. Kiszámolni sose tudtam, most 6-án, múltkor 15-én jött meg. Álltalában mindig suliban. A legrosszabbkor. Amennyi észrevétlenül belefér a táskába, az 4 db, de mindig elfogy, és kénytelen vagyok wc papírt belerakni. Illetve nincs mindig időm cserélni se, csak tesióra előtt... 2-4 napig tart, de nem aggódok, ez még csak a 3. mensi. 13/L

2018. márc. 6. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erős nedvszívó képességű betétek. Például az Alwaysnek a sötét rózsaszínje, vagy betehetsz éjszakait is a legdurvább napokon.
2018. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus a két egymást követő menstruációk első napjai között eltelt napok száma. Csak össze kell számolnod ezt. Általában 21-45 nap között mozog a ciklus hossza. Ha a sok régebbi ciklust is kiszámolod, majd átlagolsz, akkor azzal a kapott számmal kell számolnod, és akkorra kell várnod a következő menstruációt. Nyilván most még nem feltétlenül rendszeres, de idővel az lesz. Leírnád, hogy az eddigi 3 menstruációd mikor jött meg? Hátha van benne rendszer, csak még nem látod. Bár az elején ez ritka, de hátha.


Hogyhogy csak 4 betét fér a táskádba? Ennyire kicsi az iskolatáskád? Vigyél magaddal vastagabb és hosszabb betétet, azt ritkában kell cserélni. Vagy megpróbálhatod a mini tampont is.

2018. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tampont egyenlőre még nem szeretnék. Nem kicsi, csak tudod kell egy jó hely... ahol nem látják, ha érted. Az elsőt sajnos nemtudom. a második ugye a 15-e a harmadik az meg a mostani, az a 6.
2018. márc. 6. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De melyik hónap? :D Mert ugye az elején lehet több hónap kimaradás. Vagy neked két egymást követő hónapban jött meg?


A táskás problémára azt tudom javasolni, hogy tegyél bele egy kis neszesszert, abba is tudsz betétet tenni. Aki szerint ciki a menstruáció, az ássa el magát. Próbáld meg természetesen kezelni. Ha valaki cikiz azért, mert meglátja a kezedben a betétet, ne foglalkozz vele.

2018. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, jó. Bár az is lehet feltünő, ha egy táskában turkálok, vagy egyel a hátamon felszerelkezve megyek fel. De nem baj. Csak a nagyobb problémámra még mindig nem kaptam választ. Hogy készüljek fel? Igen, 3 egymást követő hónap.
2018. márc. 6. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát megjött február 15-én, majd március 6-án. Ez így 19 nap, ami elég kevés, de a te korodban normális. Ha 19 nappal számolunk, akkor előreláthatólag március 25-ére várhatod újból. De nyilván az is lehet, hogy most hónapokig szünetel.


Felkészülni úgy tudsz rá, ha mindig van a táskádban egy napra elegendő betét, egy váltás bugyi, fájdalomcsillapító, esetleg nedves törlőkendő. És figyeld a testedet, többnyire a menstruáció előtt vannak tünetek. Például mellfájfalom, szurkálás a méh környékén, stb. És ha tudsz, minden szünetben menj ellenőrizni a mosdóban. Tudom, hogy ez egy stresszes időszak, mert bármikor lecsaphat, sajnos ezen a legtöbb nőnemű ember sokszor átesik élete során.

2018. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha nekem ilyen gondjaim lennének :D

Két éve jött meg először. Nagyon rendszertelen volt, csak a suliban (6 óra alatt) 5x kellett cserélnem, de így is sokszor átáztam 45 perc alatt... Volt, amikor 3 napig tartott, és volt, amikor 11-ig. Ezek az értékek a legalacsonyabbak és a legmagasabbak nálam. Tavaly télen kezdett el viszonylag rendszeressé válni. Mindig hónap végén jött meg, de ez a folyamat szeptemberben megbomlott. 5-7 napig tart egy menstruációm. Hónap végén és hónap elején is jön már meg. Szinte minden 2. hónapban kimarad a menstruációm. El kéne mennem egy dokihoz, de félek a fehér köpenyesektől...


Szerintem vigyél több betétet magaddal, ha elfogy, vagy kérj valakitől. wc papírt semmiképp se használj!


Miért nincs időd? Két perc az egész. Hidd el, jobb, ha otthagyod a barátaidat egy kicsit, mint hogy a kedvenc nadrágod bánja ;)

2018. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!