Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a visszatérő felfázás...

Mi lehet a visszatérő felfázás oka, ha a leletek nem mutatnak semmit?

Figyelt kérdés

Gyakori nálam a felfázás, nagyon gyakran kell mennem pisilni, vagy néha csípős. 2 hete voltam nőgyógyásznál a következő panaszokkal: a már említett gyakori felfázás, nagyon erős menstruációs görcsök, szex közben kellemetlen nyomás a hasi résznél. Hüvelyi uh, hasi uh, rákszűrés is volt, minden leletem negatív. A doki húgyúti fertőzésre gyanakodott. Vizelettenyésztésre küldtek. Ma jött meg az eredmény: "Kórokozó baktérium nem tenyészett ki. A vizelet nem tartalmaz antibiotikumot vagy egyéb, a baktériumok szaporodását

gátló anyagot." Ez azért érdekes, mert mielőtt pénteken bevittem volna a mintát, szúrt a bal petefészkemnél, és az alhasam is fájt, biztos voltam benne, na most kimutat valamit. A fájdalom tegnap ért véget Walurinal Max szedésével. Valakivel hasonló történt? Már komolyan nem tudom, hogy mi lehet a gond. Már arra is gondoltam, hogy pszichés oka van a petefészek fájdalomnak, mert azelőtt kaptam egy stresszkeltő hírt, vagy a menstruáció utóhatása.

27/N


2018. márc. 12. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, van egy hajlamod fertőzésre. Esetleg megpróbálkozhatsz a D-mannóz szedésével, az Escherichia coli fertőzés ellen jó, megelőzésre is, és ez a leggyakoribb ilyen húgyúti fertőzéseket okozó baci. Lehet, hogy valamilyen tisztálkodószerre vagy allergiás, esetleg valami olyanra vagy érzékeny, amit szex közben használtok (óvszer, síkosító)? Én ezekre gondolnék.

A nőgyógyászati leleted PCOS-ra is negatív, gondolom. Hüvelyi tenyésztés nem volt esetleg?

2018. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe hogy nem e ovszert hasznaltok amire erzekeny vagy

Az fajhat kivul belul es csiphet pisilesnel is mivel az allergia kijon

Nekem 1 evig jo volt az ovszer utana jott ki a latexallergiam de azota par perc utan is mar faj vele igy mar nem hasznalhatunk olyat

2018. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A szexszel kapcsolatos okot majdhogynem kizárnám, mert ritkán kerül rá sor (most nem részletezném mi miatt), havonta kb. négyszer. Amikor nem volt párom, akkor is gyakori volt a felfázás.

Mindenre negatív volt a lelet, hüvelyi tenyésztés nem volt, csak vizelettenyésztés.

Ha e coli baktérium lenne, azt kimutatná a tenyésztés, nem? Ezért tartom problémásnak, hogy olyan baktériumra szedjek be gyógyszert, ami bár a "felfázás" egyik leggyakoribb oka, nem mutatta ki a vizsgálat.

2018. márc. 12. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:

A D-mannóz nem gyógyszer, az E. coli pedig elvileg nem feltétlenül kórokozó, hiszen a testen kívül és a bélrendszerben beül is megtalálható szimbióta baktérium, ami válhat kórokozóvá adott körülmények között.

A D-mannóz egy monoszacharid, tehát egy cukormolekula, amely pl. a tőzegáfonyában is megtalálható. A szervezet nem dolgozza fel, felszívódik és a veséken keresztül ürül, viszont a szerkezete olyan, hogy kvázi "kisöpri" a coli baktériumokat a húgyutakból, ugyanis azok mechanikai úton tapadnak hozzá. Így meggátolja a húgyutakban való megtelepedésüket, és elszaporodásukat.

Röviden: a szedésével veszíteni semmit nem veszítesz, nincs mellékhatása, nálunk viszont már cirka 4 éve bizonyít a családunk több tagjánál is. Sokkal hatékonyabban, mint a sima tőzegáfonya. Olvastam olyanról, aki gyakorlatilag nemi életet sem tudott élni, míg rá nem talált, de megelőzésként használva újra tudott.

2018. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!