Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhnyak biobszia hogyan...

A méhnyak biobszia hogyan történik? A műtét után léphetnek fel mellékhatások?

Figyelt kérdés

Altatásban vagy érzéstelenítésben csinálják? Raknak be katétert vagy nem? Olvastam egy összetapadás gátló csőről (drén) azt mindenképp berakják? Még akkor is ha a loop technikát alkalmazzák? Lehet választani a hidegkéses és a loop tecknika között?

Lehetek terhes a beavatkozás után? Lehetnek komplikációk terhesség alatt, ha valakinek megcsinálták ezt az eljárást?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2018. márc. 12. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Most a conisatióra vagy kíváncsi? Mert a biopszia és a conisatio nem teljes mértékben ugyanaz.

Conisatiónál nem mindig raknak draint, orvosa válogatja. Nálunk nem szokás. A hidegkés és a loop között is az orvos választ, de manapság már szerintem mindenhol a loop az elterjedt. Gyorsabb, egyszerűbb és kevesebb vérzéssel jár.

Lehetsz utána terhes, de okozhat problémákat. Általában nem okoz gondot, de ritkán előfordulhat vetélés, koraszülés, sőt, olyat is láttam már, hogy valakinek annyira összehegesedett a műtét után a méhszája, hogy hiába szült előtte 3 gyereket hüvelyi úton, a negyedik császár lett, mert nem tágult.

2018. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen igazad van a conisatióra vagyok kíváncsi, elnéztem nem vagyok túl jártas ezekben..

Köszönöm a választ!

2018. márc. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!