Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 eves vagyok! Mit mondjak a...

20 eves vagyok! Mit mondjak a nogyogyasznak? :S

Figyelt kérdés

20 eves vagyok, es meg nem voltam nogyogyasznal! 2 eve vagyok egyutt a parommal, tudom mar reg el kellett volna mennem,de most szantam ra el magam! Igaz nincsen semmi problemam (legalab is egyenlore nem tudom) csak mar jo lenne el mennem! A problemam az hogy nem vagyok tul jo kapcsolatban anyukammal szoval fogalmam sincs mit hogyan! Penzem nagyon nincsen hogy koltsek ilyenre ha jol tudom az sztk-ba ingyenes a vizsgalat! De ha fel hivom oket mit mondjak? Kell idopontot kernem vagy csak oda megyek? Es ha be megyek az orvosnak mit mondjak? Hogy most vagyok eloszor es miert jottem?!??

Segitsetek kerlek! :/ eleg kellemetlennek erzem majd igy is a helyzetet, hat meg igy hogy azt sem tudom mit hogyan! :S


2018. márc. 12. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Anyádnak miért kell róla tudni, nem értem.

Mit akarsz, rákszűrést? Akkor azt mond.

Vagy milyen panasszal mennél, akkor azt

2018. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
N aigen az sztk ba ingyenes ha van tb kártyád kérhetsz időpontot akkor hamarabb be jutsz az orvoshoz (sok a terhes anyuka vagy időpontosok stb)de ha nem foglal az se baj akkor is be jutsz csak később be mész kérdezi h miért jöttél elmondod vizsgálatra és mondja öltözöve menj be öltöz le ennyi :) semmi olyan nincs benne ne aggodj
2018. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Nyugi, elsőre mindenkinek kellemetlen. Felhívod az sztk-t, ott a recepciósnak vagy hogy hívják csak annyit kell mondanod, hogy nőgyógyászatra szeretnél időpontot. Aztán mikor már az orvoshoz mész, ő megkérdezi, mi járatban, te pedig elmondod, hogy nincs panaszod, csak szerettél volna eljönni egy vizsgálatra. Meg fogja kérdezni az utolsó menstruációd időpontját, ezt majd nézd meg előre.
2018. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 év kellett, hogy rászánjam magam. Rájöttem, hogy fontosabb az egészségem annál, hogy ilyenen parázzak. Legegyszerűbb, ha időpontot kérsz. Nem kell annyit dekkolnod a váróban, és nem izgulod jobban túl ezt az egészet. A doki szinte biztos, hogy nem fog lecseszeni, mert "későn" jöttél. Úgyis kérdezget a vizsgálat előtt, ne kamuzz semmit, nem lesz baj.
2018. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondd, hogy az éves nőgyógyászati szűrésre jöttél. Mindig megkérdezik az utolsó menstruáció dátumát, szóval azt tartsd észben, ha pl. hétköznap délelőtt mész, nem hiszem, hogy kell időpont előre. De 1 óra várakozásra így is számíthatsz.
2018. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Időpontot úgy kérj, hogy :-Jó napot xy vagyok, szűrővizsgálatra szeretnék időpontot kérni.-Rendben. TAJ száma?....

Ha így kéred, nekik azt jelenti, hogy nincs különösebben problémád, tehát nem sürgős.Ha szerencséd van, egy hónapon belül kapsz idő pontot.

Az orvos:-Jó napot! Mi járatban?

Te:-Jó napot! Szűrővizsgálatra jöttem. Tudom hiba volt, de még soha nem voltam nőgyógyásznál.

- Él nemi életet? - Igen.-Utolsó menstruációja? -... Nos akkor most megvizsgálom.......


Valami ilyesmi. Arra ügyelj, hogy időpontot olyat fogadj el, amikor tuti nem menstruálsz. Legjobb lenne középidőben menni.

2018. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz :) kérj időpontot, az sehol sem árt. Bemész, megkérdezik mi járatban. Elmondod, hogy éves rutinvizsgálatot szeretnél rákszűréssel (ezt sok helyen “elfelejtik”). Megmondják, hogy vetkőzz le deréktól lefelé, tesznek fel kérdéseket a mensidről, szexuális életedről (semmi gáz nyugi). Érdemes egy olyan felsőben menned, ami akkor is takar, ha nincs rajtad bugyi, pl. egy tunika vagy akár egy ruha, amit a vizsgálat előtt fel tudsz húzni és legalább addig nem kell magad mutogatnod. Szoknyát felejtsd el, azt levetetik, nem engedik felhúzni.


Felülsz a vizsgálóra, lábaid berakod a kengyelbe és valószínű az orvos megkér, hogy csússz lejjebb vagy fél métert :D a kacsa kicsit hideg lesz és fura, de ha lazítasz semmi sem fáj. Egy óriás “fülpiszkálóval” kicsit körbe sikálgat, kiveszi a kacsát, majd megnyomogatja a hasad. A végén ad egy papírtörlőt és felöltözhetsz. Megkapod a papírjaid és elmondják mikor mehetsz az eredményért.

2018. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

20 éves vagy, nem 12. Felnőtt ember vagy, vagy mifene, egy kicsit legyél már önálló.


- Kell-e időpont?

Utána kell nézni. Csodálatos dolog az internet. Van, ahol csak odamész és kivárod a sorod, de van, ahol időpontot kell kérni.

- Mit mondjak?

Hát azt, amiért odamész. Szeretnél egy vizsgálatot, rákszűrést.

2018. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat, aranyosak vagytok nagyon hogy szantatok ram egy kis idot es segitettetek! :) mindenkinek ment a zold kez ;)

Szoval akkor a valaszok tobbsegebol "az vontam le" hogy nem is fontos mondanom, hogy ez lesz az elso nogyogyaszati vizsgalatom?

2018. márc. 12. 23:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit: nem kell mentegetőznöd, hiba volt-e, vagy nem. Az őseim azt sem tudták mi a nőgyógyász, mégis egy rakás gyermekük volt.
2018. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!