Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell hasznalni a betétet?

Hogyan kell hasznalni a betétet?

Figyelt kérdés
Tudom eleg hulyen hangzik de ahanyszor eddig hasznaltam kenyelmetlen volt,felvált a ragaszto?!Én vagyok az idétlen?

2018. márc. 15. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyet használsz ?
2018. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A betét sose kényelmes. Legalább is nekem sosem volt az akármilyet használtam. Tampon párti vagyok.
2018. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Alweys-t/Libresset de meg csak a tisztasagit
2018. márc. 15. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen selejtesek, szerintem nem a te hibád. Nem tudom megmondani a márkát, valami magyar gyártmány volt, egy köpésnyi ragacs volt a betéteken, totál nem ragadtak.
2018. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Megveszed a boltban a megfelelőt, ami már nem egy egyszerű kihívás: tényleg sok fajta van, vastagságtól és hosszúságtól függően, minden márkán belül, no meg hogy szárnyas vagy nem, ami csak a vastagakra vonatkozik. Én azt tanácsolom, ahogy én is használom: egy vékony (tisztasági) és egy vastag (egészségügyi) betét kell, mindkettőből minél hosszabb legyen, hogy mindenképp "találjon", és a vékony legyen minél vékonyabb, a vastag meg amúgy sem kell, hogy baromi vastag legyen, hiszen amúgy is négy óránként illik cserélni őket, akármilyen vastagságú is legyen, hogy ne pálljon be...


2. Hazaviszed vagy valahova, ahol fel akarod használni, leginkább mosdóban, wc-ben illik, max. zuhanyzóban, szóval intim helyen, ahol csak te vagy...


3. Kezet mosol szappannal


4. Kibontod a csomagot, kiveszel belőle egyet


5. Levetkőzöl alul, azaz lehúzod a bugyid, ha van benne másik betét, azt kiveszed és félreteszed


6. A kivett új betétet is kibontod, ha ki kell (általában a vastagok vannak külön is becsomagolva, a vékonyak nem), leszeded a hátsó ragasztócsíkját védő matricahátsót, de csak azt egyelőre, ha van esetleg más is, akkor is


7. Belehelyezed a fehérneműbe, és jól odaragasztgatod, hogy ne mozduljon el, lehetőleg olyan pozícióba, magasságba, hogy pont azt a területet fedje, amit fehérneműpiszkolási veszély fenyeget (tán ezért volt eddig kényelmetlen, mert nem nyomkodtad oda rendesen mindenhova, vagy mert túl előre vagy túl hátra ragasztottad, és a tested mozgás közben kikezdte a szélét, és azért engedett a ragasztó, vagy mert tényleg gagyi minőségű betétet vettél, tán elöregedett a ragasztó, a betéteknek is van szavatossági idejük, vicces, de pont ezért, illetve az is lehet, hogy a bugyid olyan anyagból van, hogy nem ragad rendesen hozzá a betét...)


8. Ha szárnyas betétet vettél, akkor csak utána veszed le a szárnyairól is a ragacsvédőt, és a fehérnemű másik oldalára ragasztod, mindkét oldalon, hogy még fixebb legyen


9. Ha volt előző betéted, azt belecsomagolod az új csomagolójába, és úgy dobod ki a szemetesbe, ha nem, akkor csak a szemetesbe a csomagolóját


10. És már kész is vagy: felöltözhetsz és folytathatod az életed egy tisztább fehérnemű reményében, szárazabb és biztonságosabb érzéssel! :) Hajrá! :)


Ennél hogy lehet jobban elmagyarázni? Tiszta wikihow... :D Azért is nyitottam meg ezt a kérdést, mert nem hittem el, hogy van ilyan kérdés, vagy mi ezen a kérdés, de persze senki nem születik úgy, hogy mindent tudna, szóval nem ciki, ezért van ez az oldal, örülök, hogy segíthettem! :) Hajrá! :)

2018. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A betét nedves bugyiba nem tapad, tehát tiszta, száraz bugyiba tedd. Ha tangázol, akkor a betét hátulja önmagával összeragasztható, csak így nehezebb kivenni.
2018. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!