Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A maszturbálás hasznos?

A maszturbálás hasznos?

Figyelt kérdés

Nem maszturbáltam még, de olvastam egy cikket, hogy a rendszeresen önkielégítő nők nagyobb százalékban élvezik a szexet.

18L

Ez igaz lehet?


(Nem provokatív célzattal írtam ki ezt a kérdést.)



2018. márc. 18. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az se garancia rá, hogy élvezni fogod a szexet, persze tudom, hogy csak százalékokról szól, amit írtál. Ha van kedved, csináld, ha nincs, nem muszáj. Szerintem jó dolog, én szeretem, de kifejezett "hasznát" nem tapasztalom, semmilyen értelemben.


27N

2018. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jo dolog. Felfedezed mi a jo neked es a parodat is ra tudod vezetni, illetve szex kozben te is "besegithetsz".

36n

2018. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Szóval 18 éves vagy és még soha nem maszturbáltál. Aha. Nehéz eldönteni, hogy ebből melyik a kamu, de szerintem mindkettő... :)
2018. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 18 voltam, amikor először kipróbáltam, kedves 3-as :) Nem kamu.
2018. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mádár0218 ***** válasza:

Persze, jó érzés, le lazít és nyugtat.

Igen igaz lehet

2018. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasznos tud lenni sok szempontból. Valóban sokat dobhat az élvezethez, ha már maszturbáltál. Kitapasztalod, hogy mi és hogy tetszik neked, és a párodat rávezetve jobban az örömödben tud járni. Továbbá egy stresszes nap után kifejezetten hasznos tud lenni, és akár az alvásban is segíthet.
2018. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Bocs, ha igaztalan a vád, de nekem is kamugyanús, hogy egy lány 18 éves koráig még nem maszturbált. Szóval a választ nem is a kérdezőnek, hanem az esetleg érdeklődő fiatalabbaknak szánom. :)


Igen, szerintem kifejezetten hasznos! Azon túl, hogy ha sikerül elérni az orgazmust, akkor egy csodálatos gyönyörforrás, abban is sokat segít, hogy felfedezd a saját tested, szépen lassan ráébredj, hogy hol, hogyan, milyen kényeztetést igényelsz. Ahogy visszagondolok, 14-16 éves koromban nagyon sokat adott nekem ezen a téren.


És szerintem azt a hülyeséget is bátran el lehet felejteni, hogy az önkielégítés valami "pótlék" azoknak a lányoknak, akiknek éppen nincs pasijuk. Ez a kielégülés teljesen másfajta gyönyört ad. Én úgy érzem, hogy erre is szükségem van, így kerek a világ. :)


19/b/L

2018. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én 14 éves koromban kezdtem a masztizást. Egy három évvel idősebb sráccal jártam, lényegében ez volt az első kapcsolatom. Én nem akartam akkor még az aktust, féltem is tőle, meg annyira azért nem ragadott magával még a dolog. A fiú ezt szerencsére elfogadta, de a pettingelést igencsak szorgalmazta, amibe én is belementem. Néhány alkalom után eljutottunk oda, hogy az ujjával a csiklómat simogatva elvitt az elélvezésig. Utána megmutatta nekem azt is, hogy ő hogyan szokta magát izgatni, míg elélvez - nekem nagy élmény volt látni, ahogy a spermája kispriccelt.

Utána rávezetett, hogy én is el tudom magam élveztetni. Ezt követően a petting része lett, hogy masztiztunk egymásnak. Nekem nagyon sokat segített a szexualitásom kialakításában.

Jelenleg is több-kevesebb rendszerességgel végzek önkielégítést. Igaza van annak, aki azt írta, hogy ez a gyönyörérzet eltér a páros szexben megélttől, vagyis mindkettőnek helye van az életemben.

Kedves kérdező, neked is csak javasolni tudom, hogy maszturbálj nyugodtan, kár lenne magadtól megvonni az orgazmus-élményeket.

2018. márc. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem okoz, el se tudok élvezni, már rég abbahagytam a próbálgatását is. 32 N
2018. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!