Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megszűnhetnek a fogamzásgátló...

Megszűnhetnek a fogamzásgátló mellékhatásai, vagy írassak fel újat?

Figyelt kérdés

Egy és fél hónapja írtak fel nekem egy új fogamzásgátlót. Erre azért volt szükség, mert más országba költöztem és itt nem kapható az a márka amit régebben használtam. Ahogy elkezdtem szedni, észrevettem, hogy hullik a hajam és nagyon gyorsan zsírosodik, valamint a bőröm is elég problémás lett. Lehetséges, hogy csak a váltás miatt jöttek elő ezek a problémák és ahogy hozzászokik a szervezetem megint minden rendben lesz? Váltsak inkább? Nem egészségtelen 3 hónapon belül 3 féle fogamzásgátlót szedni?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2018. márc. 19. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első 3 levél alatt lehetnek mellékhatások, hiszen a szervezet még csak most szokja az újabb plusz hormont. Szerintem várd meg a 3. levél leteltét. Ha addigra sem javul a helyzet, akkor érdemes másikra váltani ismét, vagy végileg abbahagyni a fogamzásgátlót. Szerintem egészségtelen 3 hónapon belül 3 féle fogamzásgátlót szedni, de a legtöbb orvos váltást javasol, ha a gyógyszer nem vált be. Kérdezd meg ezt tőle is.
2018. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyet szedtél és milyet írtak fel? Oké, hogy olyan gyári néven valószínűleg nincs külföldön, de jellemzően ugyanolyan hatóanyagokat használnak, csak más névvel. Gondolom lenne külföldön a sajátodnak (amit először szedtél) megfelelő összetételű tabletta.
2018. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!