Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexiás vagyok, fogamzásgátl...

Anorexiás vagyok, fogamzásgátlót kaptam, hogy beállítsa a rendszertelen menzeszem. Mikor vegyem be?

Figyelt kérdés
Kicsit idétlen a kérdés, de röviden kellett megfogalmaznom.Szóval eddig még csak 1x maradt ki, többnyire inkább csak késett.Dokim azt mondta, h menstruáció első napján vegyem be a gyógyszert, de nem akar megjönni már 2 hónapja,és van egy olyan érzésem, hogy kicsit sokat kéne várnom még arra az első napra.Arról nem volt szó, hogy ilyen esetben mi a teendő,de gondolom akiknek már abszolút nem jön meg a koplalás miatt,azoknak egy "szimpla menstruáció nélküli napon" kell bevenniük.Elkezdjem szedni?(tudom , hogy így nem leszek védett, de arra most nincs is szükségem).
2008. okt. 28. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Itt elöször is az anorexiát kéne leküzdeni, lehet minden rendbejönne !! Utána nem kellen félni! Mindenképp nögyogyász és egy másik doki aki ebbe segit, hidd el nem szépek az anorexiások !!!
2008. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek az előttem szólóval. Inkább pszichológushoz járjál, bár, ha már tudod, hogy anorexiás vagy, az már jó. A gyógyszert pedig ne vedd be, ha nem jön meg. Inkább menj vissza a dokihoz, és kérdezd meg, hogy most mi legyen.
2008. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

én is anorexiában szenvedek és már 4 hónapja nincs menszeeszem de most járok kezelésekre és elkezdtem hízni és ha elérem egyszer a normális testsúlyomat akkor biztos h visszafog jönni magától a menstruációm.

szóval szerintem ne szedj semmit hanem inkább te is menj kezelésekre mert sajnos orvosi segítségre van szükségünk.

2008. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első és második válaszolónak:azon vagyok, hogy meggyógyuljak, s úgy érzem, jó úton haladok, fizikai értelemben, tehát próbálok normálishoz közelítő adagokat enni, hízogatok...de a lelki gyógyuláshoz vezető út végét még nem látom sajnos.Az okozat megszűnik, de az ok megmarad:( A 3. válaszolónak pedig szorítok, hogy sikerüljön kilábalnia, és h az akaraterejét próbálja a gyógyulás javára fordítani..sok szerencsét.köszönöm a válaszodat/válaszokat.
2008. okt. 28. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
figyelj ha lelkileg nem vagy jól az nagyon NAGYON befolyásolhatja a hormonjaidat lehet ezért nem jön meg. Tudom ez most hülyén fog hangzani de egyél csokit. Abban van hormon lehet h segíteni fog. Nem kell sokat elég egy napi túrórúdi vagy egy kis csoki. :)
2008. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne azt a hormont bevenned. Feleslegesen terheled vele az amúgy is legyengült szervezetedet. Vagy amúgy is szednéd fogamzásgátlásra?

Én is voltam anorexiás, nekem is kimaradt a menzeszem, de ahogy elkezdtem enni, 1 hónapon belül visszajött és rendszeres is lett. Szóval vissza fog jönni, ha eszel, ezért felesleges ilyen patkánymérgeket szedned.

2008. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a 3. válaszolonak. én is anorexiás voltam nagyon sivány voltam 40 kg.de nekem akkor is mindig megjött csak késett.és hogymár rendbejöttem 6 éve és most a babával probálkozunk nemjön össze magátol van menszeszem mindig is volt csak a fogyokura elrontotta a hormonomat hiába hiztam fel ezt a hizás nemrakta rendbe. most gyogyszert kapok hogy rendbetegye.
2008. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmikép ne szedd be a fogigátlót, amíg nem jön meg. Az jó, ha már hízogatsz, lassanként helyre fog állni a ciklusod és megjön. A tablettát csak akkor kezd el szedni, ha tényleg fogamzásgátlásra kell, amúgy nincs értelme. A csoki sem rossz ötlet, mivel állítólag javít a közérzeten. Sajnos a hormonálisan felborult szervezetnek idő kell, amíg helyreáll, addig meg türelem! Esetleg próbálkozz cickafarkteát inni napi 2x1 pohárral. Nincs rossz íze, tisztán gyógynövény, de nagyon jó hatással van a nőkre, talán segíti azt is, hogy meg tudjon jönni. Ugyan lehet, hogy ennek is idő kell, de semmit nem veszítesz, ha megpróbálod, hátha segít! Elvileg tényleg rendezi a ciklust, nekem jót tett, amikor én is azért ittam, mert nem jött meg.
2008. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!