Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg és miért...

Miért nem jön meg és miért rendszertelen? Lassan egy éve nem szedek fogamzásgátlót.

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedtem kb 5 évig, lassan egy éve abbahagytam, azóta a dokival 2x csináltunk norculot- clostilbegyt kúrát. Most pl. megint több mint egy hónapja nem jött meg. A doki szerint semmilyen betegségem nincs, idővel be kell hogy álljon. Igaz most fogok államvizsgázni. Lehet a stressz? Vagy hogy van rajtam kb 5-6 kiló felesleg? De ez már régen így van. Van valakinek ötlete?
2009. jún. 11. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem ha a doki szerint sincs semmilyen betegséged,akkor szimplán a fogigátló számlájára írható.Persze lehet stressz is,de sztem inkább az.Én miután abbahagytam (patikra kaptam amúgy,de soha többet) utána fél évig (!) nem jött meg,hasonló módszerekkel hoztuk meg,mint te.

2009. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdezni milyen gyógyszert szedsz? én is félek az abbahagyás utáni kimaradó mensitől :( (Lindynette20-at szedek.Ha gondolod kérd ki más doki tanácsát is hogy megnyugodj, hogy a gyógyszer miatt nem állt még be. Hallottam olyat is hogy 1 év kell mig beáll rendesen, de olyat is h 3hónap után tiszta a szervezet. Kiváncsi leszek hogy ezzel az alacsony hormontartalmúval hogy fog nekem majd beállni.
2009. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Yadine-t szedtem, ez elvileg elér alacsony hormontartalmú. A doki azt mondta a szervezetemnek újra kell tanulnia a ciklust felépíteni. Remélem nem lesz semmi gond, de a vizsgák után lehet hogy felkeresek egy másik dokit is. Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 11. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
A teltebb nőknek is van menstruációjuk, így hát ne a súlyra fogjad! Ha kell kérjed ki másik orvos véleményét is. Meglehet, hogy a hízás összefügg a bajoddal, sok hormonális betegségnél a menstruáció és a hízás tünet (pco, pcos, pajzsmirigy baj, agyalapi mirigy betegség stb). Endokrinológushoz orvoshoz próbálj meg elmenni, mert az ő szakterülete a teljes hormonrendszer átvizsgálása. A hormonbajok manapság már jól kezelhetőek gyógyszerrel is. Könnyen elképzelhető, hogy felborult a hormonháztartásod némileg. A Webbeteg lapon egy orvosi válaszban a doki azt írta valakinek akinek egy év után sem rendeződött a ciklus a fogamzásgátló abbahagyása után, hogy ilyenkor már orvosi vizsgálat kell. Járj utána! Egy ilyen fiatal és okos nőnek akinek államvizsga meg egyéb nagy tervei vannak a jövőben pláne kell, hogy egészséges és energikus legyen. A legjobbakat!
2009. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!