Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okozhat gyengébb menstruációt...

Okozhat gyengébb menstruációt az étrendváltás?

Figyelt kérdés
Nyár végéig 178 centihez 59-60 kiló voltam,minden nap ettem elég sok csokit, illetve péksüteményeket, kekszeket, szóval rengeteg szénhidrátot ettem, nem vontam meg magamtól semmit. Ősztől január végéig alig ettem édességet, elvileg nagyon egészségesen étkeztem, de ezzel az étrenddel lefogytam 53 kilóra, pedig nem ettem nagyon keveset (2000 kalória körül egy nap), illetve nagyon gyenge a menstruációm már 3 hónapja. Február óta újból eszem édességeket és már elkezdtem hízni (most 57 kiló körül vagyok). Szerintetek lehetéges, hogy nekem 2000 kalória egészséges étel (zöldségek, gyümölcsök, csirke, hal, teljes kiőrlésű kenyér, rizs, durumtészta, joghurt, túró, zabkása) olyan kevés, hogy a menstruációm már majdnem teljesen eltűnik? 20/L

2018. márc. 19. 20:32
 1/5 A kérdező kommentje:
A gyenge menstruációt úgy értsétek,hogy ha egész nap ugyanaz a betét lenne bent, akkor sem ázna át, szerintem még betét nélkül is ellennék... Ezelőtt naponta hármat azért elhasználtam és előfordult hogy átáztam.
2018. márc. 19. 20:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sovány vagy és már nincsen emiatt kapacitása a testednek a nemi működésre.

Orvoshoz kéne menned, hogy mitől fogytál le ennyire, mert ilyen étkezés mellett még hízni is lehetne, nemhogy ennyire elfogyni. Én fel ennyit eszem, és 75 kg vagyok 160 centihez most.

2018. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én annó szerintem lazán 3000 kalória felett ettem egy nap, ekkor a maximum súlyom 60 kiló volt, és akkor kezdtem el fogyni amikor 2000 kalóriát ettem. 16 éves koromig egyébként az 50 kilót is alig értem el, voltam vizsgálatokon, de sose volt semmi bajom. A családomban mindenki sovány, pedig nem kerüljük a hízlaló ételeket. Az emberek amúgyse ugyanúgy működnek. Szerintem ha 3000 kalóriával még tartottam a súlyom, akkor a 2000 biztos kevés volt, bár lehet nincs igazam.
2018. márc. 19. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsőre is értettem.

Nézd, egy felnőtt 60 kilós nő napi kalóriaszükséglete 1400 kcal körül van, ha ülő munkát végez, 1800, ha kemény fizikait, azért mondtam, amit mondtam.

2018. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia kedves Kérdező! Tudom már régi a kérdés, de mivel én is ebben a cipőben járok épp, gondoltam válaszolok, illetve érdekelne, hogy neked rendeződött utána a menzeszed? Én is új étrendre álltam át, fogytam is sokat, és kb fél éve már a menzeszem is kevesebb, és sztem az új étrend miatt. Szóval gyanítom nálad is az okozta.
2022. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!