Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lindynette 75/20 nem jött meg...

Lindynette 75/20 nem jött meg a vérzés, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


(Először is mindenképp elmegyek orvoshoz, csak még sajnos nem kaptam időpontot.

Másodszor, tesztelni is fogok a héten.)


Augusztus óta szedem a Lindynette fogamzásgátlót.


Előtte nagyon rendszertelen, 7 napos volt a vérzésem, amikor elkezdtem szedni, beállt 4 naposra és egész pontos lett.

November környékén kezdett elcsúszni pár nappal mindig, de azt mondták, az nem probléma. Így hagytam is, szedtem tovább (mindig bevettem!!)


Múlt hónapban volt, hogy a 7 napos szünetben nem jelentkezett vérzés - nagyon kicsi mennyiségű barnás foltok voltak csak a bugyimon, de előtte ugyanúgy volt a "menstrációs" hasfájás. A barnás-pirosas kis mennyiségű dolog is kb 3-4 napig tartott, majd elmúlt. Azt mondták, van, hogy ennyire lecsökken a vérzés, hogy szinte nincs is.


Szedtem tovább. Most ebben a hónapban a naptár szerint tegnap kellett volna, hogy megjöjjön. Nyilván a csúszások miatt lehet, hogy megjön még, érzem is néha-néha az alhasi fájdalmat, de az is lehet, hogy kimarad..


Mi a véleményetek erről? Volt veletek hasonló? Lehet valami probléma a háttérben - nem jó a gyógyszer, váltani kell?

Terhességnek mennyi esélye van?


Tesztelek mindenképp a héten, bár félek az eredménytől :(


Köszönöm a válaszokat


2018. márc. 21. 18:04
 1/2 Metionin ***** válasza:
Én 8 éve szedem de ilyenem sosem volt. Amikor abbahagyom, a 4. napon (ritkán az 5-en) megjön. Az is lehet hogy terhes vagy de az is, hogy nem megfelelő a gyógyszer. Nekem az is fura hogy elcsúszott a vérzés, elvileg ugyanakkor kellene jönnie. Innen valszeg nem tudunk segíteni, teszt kell és doki.
2018. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Az a lényeg, hogy a megvonásos vérzés a 7 napos szünetben kezdődjön.


"Előtte nagyon rendszertelen, 7 napos volt a vérzésem, amikor elkezdtem szedni, beállt 4 naposra és egész pontos lett. "

A fogamzásgátló kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Neked nem beállt 4 napra a menstruációd, hanem NINCS menstruációd. Megvonásos vérzésed van. És nem beállt a ciklusod 28 naposra, hanem tablettával el van fedve a rendszertelen ciklusod, és esélyes, hogy ha abbahagyod a gyógyszert, ugyanolyan rendszertelen lesz. Most csak el van takarva a probléma, de nincs megoldva.


"Múlt hónapban volt, hogy a 7 napos szünetben nem jelentkezett vérzés - nagyon kicsi mennyiségű barnás foltok voltak csak a bugyimon, de előtte ugyanúgy volt a "menstrációs" hasfájás."

A fogamzásgátló elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így akadályozta meg, hogy egy esetlegesen megtermékenyített petesejt be tudjon ágyazódni (alapesetben a peteérést is gátolja, tehát a méhnyálkahártya elvékonyítása egy másodlagos védelmi vonal). Mivel egyre vékonyabb lesz, a 7 napos szünetben egyre kevesebb válik le. Így sokszor nem is vörös vér folyik, csak barna maszat. Ez teljesen normális, mivel ez nem menstruáció. Bőven elég a barna maszat is a 7 napos szünetben.


"Azt mondták, van, hogy ennyire lecsökken a vérzés, hogy szinte nincs is."

Ez sok tabletta esetében így van, nem gond.


"Most ebben a hónapban a naptár szerint tegnap kellett volna, hogy megjöjjön. Nyilván a csúszások miatt lehet, hogy megjön még, érzem is néha-néha az alhasi fájdalmat, de az is lehet, hogy kimarad.."

Gondolom, még van pár napos a 7 napos szünetből. Úgyhogy ne aggódj.


Terhességnek semmi esélye, ha rendesen szedted, és használtatok gumit, amikor valamitől gyengült a hatása. Szerintem nem jelez semmi problémát.

2018. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!