Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, ha a táborban...

Mit csináljak, ha a táborban jön meg a menzeszem?

Figyelt kérdés

Április 12.-től, 19.-ig, megyek egy táborba. Március 1-jén jött meg először és tudom, hogy ilyenkor még nem minden lánynak szokott beállni a ciklusa. Anyukámnak egyébként már rögtön az első mentsruációs vérzése után beállt, de sajnos ez nem azt jelenti, hogy nekem is biztosan így lesz, bár a remény hal meg utoljára. De, mit csináljak, ha a táborban jön meg és nagyon görcsölni fog a hasam, és rosszul leszek és a gyógyszerek sem fognak segíten. Azért remélem ilyen nem lesz, de nagyon félek ettől. Természetesen viszek majd betétet. Strandra is megyünk de, ha pont akkor lesz meg mit csináljak??? Csak az egyik nap megyünk strandra, és szerintem viszek majd egy könyvet, he egyáltalán lesz ott ülőhely, mert ez termálfürdő inkább, nem strand. De akkor úgy mennek majd be hogy bikini felső bugyi és rövidnadrág, meg ugye használni fogok betétet. Tampont egyáltalán nem szeretnék használni. Nagyon sokat fogunk utazni és legtöbbször nyilvános wc-nél lesz lehetőség mosdóba elmenni, a betétet meg ugye 3-4 óránként kell cserélni, de mi van akkor ha csak 5-6 óránként tudom majd cserélni??? A nyilvános wc-nél pedig hogy cserélnem higiénikusan a betétet? Ugye a wc-re nem ülök rá. ( ez alapszabály nálam), majd zsepivel fogom meg a kilincset, betét cserélése előtt és után ha van rá lehetőség kézmosás+kézfertőtlenítés, ha nincs a kézmosásra lehetőség akkor csak kézfertőtlenítés. Még mire figyeljek? Milyen gyógyszereket vigyek? Milyen könnyű ételeket egyek? ( úgy hallottam, hogy ilyenkor nem szabad nehéz ételeket fogyasztani és cukrot sem szabad) Ezen kívül nem tudom, hogy ezt leírtam-e, vagy hogy számít-e, de amikor először megjött nem görcsöltem, csak 2 este fájt a hasam, de az is kibírható volt, és az első menzeszem 5 napig tartott.

Kérlek segítsetek!

13/l



2018. márc. 22. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz tampont használni, marad a betét. Vigyél magaddal annyit, amennyi egy hétre elég. Legyen közte vastag éjszakai is. Vigyél fájdalomcsillapítót is több félét, valamelyik úgyis hatni fog. A buszok rendzserint megallnak 2-4 óránként pisiszünetre, ne aggódj. Lesz lehetőséged cserélni. Szerintem legyen nálad nedves törlőkendő és sok zsebkendő is, hasznodra fognak válni. Ha a strandon jön meg, akkor annyit tudsz csinálni, hogy nem fürdesz. Enni azt egyél, amit akarsz. Az is lehet, hogy fél év múlva jön még legközelebb, szóval ennyire ne parázz. Legyen nálad több sötét színű nadrág, vigyél több bugyit. És ne parázz ennyire. :)
2018. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a biztató szavakat és megfogadom a tanácsaidat!😀
2018. márc. 22. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj a vízbe csak ha tampont használsz!!!
2018. márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nem is akartam! Csak akkor, ha nem lesz meg akkor. 😀
2018. márc. 23. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakaiból sokat vigyél. Voltam úgy táborban, hogy megjött és átáztam olyan lett az ágynemű és a többi lány kigúnyolt emiatt. :/

Nehogy veled is ez történjen

2018. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ők akkor nagyon gonoszak lehettek, két barátnőmmel leszek egy szobában, ők sosem tennének ilyet, inkább segítenének mint nevetnének. Nálunk is egyik kiránduláson volt ilyen, de eszünkbe se jutott, hogy kinevezésük azt lányt. Éjszakáit biztosan viszek. 😀
2018. márc. 24. 13:06
 7/7 A kérdező kommentje:
*kinevessük
2018. márc. 24. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!