Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fennmaradt tampondarab? Mit...

Fennmaradt tampondarab? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. Pár hónapja átváltottam a betétről tamponra, megtanultam hogyan kell feltenni és ki is szedni. Minden rendben ment. De soha nem mertem tamponnal aludni mert féltem hogy fennmarad , elszakad vagy ilyesmi. Tegnap úgy döntöttem hogy kipróbálok tamponnal aludni. . Reggel elmentem kicserélni, nagyon nehezen jött ki. Azt vettem észre hogy nem annyira véres a teteje és még ráadásul hiányzik a tetejéről 1-2 cm. Gyorsan szóltam anyukámnak, ő azt mondta hadjam úgy,majd kijön. De engem nem hagy nyugodni ez az egész. Hadjam úgy? Vagy próbáljam meg valahogy "kinyomni"?

#menstruáció #tampon #fennmaradt tampon
2018. márc. 24. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tampon teteje nem tud leszakadni. Maximum ahogy húztad ki a szálak kicsit eldeformálódtak ettől érzed úgy, hogy bent maradt.

Hacsak nem valami nagyon gyenge vatta köteget tettél be, amit kétlek O.b tamponnak pl. sosem szakad le a feje.


Tudom, hogy 12 vagy még és elég kezdő. De próbálj meg reálisan gondolkozni.

Vagy maximum mentek a nőgyógyászhoz. Nem nagy ügy.

2018. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha éjszakára használod, kevesebb vér folyik, mivel vízszintesen fekszel. Így a tampon kevesebbet is szív fel. Valószínűleg emiatt volt nehéz kivenni. Máskor hagyd bent még egy órát, miután felkelsz, így több vert szív fel, és könnyű lesz kivenni. Szerintem képtelenség, hogy bent maradt a tampont egy része (ahogy az is, hogy "fennmarad, elszakad vagy ilyesmi").
2018. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!