Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormoneredmények jók?

Hormoneredmények jók?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2018. márc. 29. 15:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Babát szeretnénk a férjemmel és voltam vérvételen a menszesz 3. napján és a ciklus 21. napján. Megyek dokihoz már van időpontom csak kíváncsi lennék Nektek mi a véleményetek róla. Válaszotokat előre is köszönöm
2018. márc. 29. 15:06
 2/12 anonim ***** válasza:
A 21. napi nincs itt.
2018. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a második kép, vagy is legalább is nekem azt a papírt adták ide a laborban. Néztem én is,hogy ugyan azok az értékek vannak mind2 papíron, csak az egyiken az van a progeszteronnál,hogy folyamatban a másiknál már ott van egy eredmény. De akkor szted ez nem jó laborpapírt adtak ide? :( :(
2018. márc. 29. 17:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Az 17-OH-progeszteron. Nem ugyanaz, mint a sima progeszteron. Teljesen más dolog vizsgálatára szolgál. Az, hogy van-e ovulációd a 21. napi PROGESZTERON eredményedből derülne ki. Egyébként a többi hormonod jó.
2018. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképpen utána járok akkor jövőhéten már csak sajnos, pedig nagyon kíváncsi vagyok. Mondjuk ultrahangon eddig még azt mondták mindig,hogy van peteérésem, mert általában mindig akkor mentem.
2018. márc. 29. 17:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként, mivel nem egy napon történt a két vizsgálat, a második laboreredményt (a sima progeszeront) valószínűleg külön papíron kellene megkapnod.


Ha pedig meddőség miatt történik a vizsgálat (azaz egy éve nem esel teherbe a rendszeres, védekezés nélküli próbálkozás ellenére), akkor egy TSH-t legalább illett volna beletenni. Az eléggé beletartozik a rutin meddőségi hormonvizsgálatokba.

2018. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem meddőség miatt történik a kivizsgálás, vetélésem volt szeptemberben, azóta védekezzünk. Csak még mielőtt újra lenne baba az előtt, én szeretném tudni,hogy mi a helyzet.
2018. márc. 29. 17:49
 8/12 A kérdező kommentje:

Esetleg ebben tudnátok-e segíteni. Voltam cukorterhelésen is, mert sajnos vannak tüneteim, és én gyanítom,hogy emiatt mehetett el az előző baba. Április 10-én megyek orvoshoz mert akkorra tudod időpontot adni. De szerintetek ez nagyon rossz eredmény?


Éhgyomri plazma glükóz: 5,1

Glukoz terhelés 60 perc: 5,7

Glukoz terhelés 120 perc: 5,2


Se inzulin 8,06

Se inzulin 60 perces: 78,90

Se inzulin 120 perces: 77,70

2018. márc. 29. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Vetélés esetén is célszerű lenne TSH-t nézni, mert a pajzsmirigy-alulműködés simán okozhat meddőség mellett vetélést is. De amúgy egy vetélés miatt meg felesleges a kivizsgálás. A terhességek igen jelentős része végződik vetéléssel mindenféle hormonális és egyéb probléma nélkül, pusztán azért, mert a genetikai állománya nem stimmelt az embriónak. Vizsgálódni csak ismétlődő vetélés esetén indokolt. De ha már mindenáron vizsgálgatni akarunk, akkor mondjuk a 17-OH-progeszteron helyett sokkal több értelme lett volna egy TSH-t nézni... Sőt, még egy trombofília panelnek is több értelme lenne, mint 17-OH-progeszteront nézni, de mindegy, ez már a saját véleményem.
2018. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 120 perces inzulinod magas, erre már rá lehet mondani az inzulinrezisztenciát.
2018. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!