Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használatához egy...

Tampon használatához egy kérdés, légyszi?

Figyelt kérdés

Most fogom eloszor kiprobalni, nem vagyok mar szuz. Ob normal tampont vettem és holnap szeretnem kiprobalni, amikor erosebb lesz a menstruaciom.

Mivel soha nem probaltam ki, felek egy kicsit.

Nem azt akarom kerdezni, amit a mellekelt papirban is mar elolvastam, hanem azt ha pl. rossz iranyban tolom fel, akkor meg kitudom huzni es ujbol megprobalni?...Szoval nem akadhat el valahol, ahonnan tovabb nem megy se ki se be?

Lehet hulye kerdes, de fontos, koszi a valaszokat


2010. jún. 11. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
El nem akadhat,persze érzel majd ellenállást,ha "töltetlenül"húznád ki.Arra figyelj,hogy a zsinórja mindig meglegyen,akkor minden ok.Egyébként nagyon fontos a laza állapot a felhelyezés közben,ha ideges lennél kezdetben vegyél egy nagy levegőt,és kifújás közben tedd fel a tampont.
2010. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem még sose akadt el,de végülis nincs mibe elakadjon.nem nehéz eltalálni a helyes irányt,menni fog:)
2010. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem lehet rossz irányba tolni! :)

Picit hátrafele told, ahogy aképen is van.

2010. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
...és persze,megpróbálhatod újra,ha egy kicsit rossz szögben állt meg először:)
2010. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugi nem akad el ha nem megfelelő szögbe nyomod fel,és ki tudod óvatosan húzni majd újból meg probálni.De lehet jobb lenne először a minivel probálkozni.


25/N

2010. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :)
2010. jún. 11. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden rendben lesz, csak ne aggódj! Amikor kicsomagoltad, a madzagot körkörösen mozgatva húzkodd meg, így 1.) meggyőződsz róla, hogy nem gyári hibás-e (nagyon-nagyon ritka, de előfordulhat), 2.) kialakítasz a tampon alsó végén egy tölcsérszerű kiszélesedést, ez pedig remekül zár, addig is, amíg a tampon felső részei is megtelnek és meg is akadályozza, hogy esetleg mozgás közben lefele csússzon.

Felrakásnál, kicsit hátrafelé tolva érezni fogod, merre "akar" menni. Az a lényeg, hogy a lehető legmélyebbre told fel, félmegoldás nem jó! Akkor van elég mélyen, ha semmit (egy icipicit sem!) érzel belőle. Mivel először használod, ne felejts el betenni a tisztasági betétet is (mármint a bugyidba), nehogy baleset érjen.

Cserénél lassan húzd kifelé, akkor van "ideje" követni a hüvely irányát és nem fog fájdalmat okozni. Ne ijedj meg, ha a tamponon "cafatkákat" látsz, vagy kihúzás után néhány cafat folyik ki belőled. Ez természetes, a levált méhnyálkahártyád darabjai. Tökéletesen ki tudna ürülni tamponhasználat mellett is.

A többi szerintem mind le volt írva a tájékoztatóban. Ha lenne még kérdésed, szívesen segítünk :=)

2010. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* Tökéletesen ki tudna ürülni ..... ki tudnaK ürülni
2010. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,ez alapos volt!
2010. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat :) Minden ertheto, koszonom :)
2010. jún. 11. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!