Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell rákszűrésre mennem?

Kell rákszűrésre mennem?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, eddig szűz voltam, de még februárban csináltak citológiát. Viszont pár hete lefeküdtem a barátommal, és amúgy is mennék dokihoz mert viszket...ilyenkor mondjam hogy csináljon rákszűrést újból? Az előző persze P1 lett, vagy ilyenkor egyértelmű hogy csinálnak újat ha tudja hogy már nem vagyok szűz?
2018. ápr. 1. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

1. TB finanszírozott rendelésen egészen biztos, hogy nem fognak újat levenni, ugyanis negatív eredmény esetén (márpedig a P1 eléggé negatív eredmény) nem vehetnek le újat egy éven belül, mert nem fizeti ki a NAEK.


2. Magánrendelésen jó pénzért lehet hajlandó levenni, de ha kicsit is normális az orvosod, nem fogja. Miért? Mert 3 hónapon belül ismételni nem hogy felesleges, de még veszélyes is, mivel fals eredményt ad. Soha nem szabad 3 hónapnál gyakrabban cytológiát venni. Akkor se vesznek ilyen 3 hónapnál gyakrabban, ha az előző lelet nem volt teljesen jó.

2018. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magánrendelésre megyek, és köszönöm! 3 hónapnál nagyobb távlatban akkor viszont érdemes lenne? Mert eddig szinte garantált volt a negatív...
2018. ápr. 1. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, felesleges. Egész addig, míg nincs kóros eltérés a leletben, vagy nem derül ki, hogy HPV fertőzött vagy, felesleges az egy évnél gyakoribb vizsgálat.


A méhnyakrákot HPV okozza. Most vesztetted el a szüzességed, tehát ha vagy olyan szerencsétlen, hogy már az első aktusnál összeszedted, akkor sem lesz 1-2 hónap után kimutatható elváltozás, annak jóval több idő kell.


Szóval jövő február környékén menj el újra, és egészen addig elég évente járni, amíg jó az eredményed.

2018. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!