Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett mitől...

Fogamzásgátló mellett mitől késhet a menzeszem?

Figyelt kérdés

Beszedtem a 2. levelet és ma kellett volna megjönnie a múltkoriból kiindulva, de nem jött.

Egy hónapja voltam együtt a párommal, az elején nem védekeztünk, de aztán használtunk óvszert- ugyanis ez az 1.levél fogamzásgátlóm beszedése után lévő 1. tablettamentes napon történt. Utána 2 nappal rendesen megjött, majd elkezdtem a 2.levelet. Szombaton vettem be a 21.tablettát, elvileg ma kellett volna megjönnie, de még csak jelét sem látom, nem érzek semmit.

Azt olvastam, a fogamzásgátló véd a 7 tabimentes napon is, bár az én betegtájékoztatóm egy szót sem ír erről.

Viszont tudni kell, hogy egészen tegnapig húgyúzi fertőzés miatt antibiotikumot szedtem és gyógyteát ittam- ettől késhet, vagy gyanakodjak terhességre a múltkori miatt?



2018. ápr. 3. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Ha holnap délutánig nem jön meg, vegyél egy terhességi tesztet, illetve fordulj orvoshoz. Tabletta mellett nekem már volt 24 h csúszás, de több nem.
2018. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok antibiotikum megszünteti a fogamzásgátló hatását. Szóval simán lehet, hogy az kavart be. Antibiotikum szedése alatt és utána még egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. A megvonásos vérzésnek (ami NEM menstruáció!) A 7 napos szünetben kell megjönnie. Tehát még van időd.
2018. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!