Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen laboratóriumi vizsgálat...

Milyen laboratóriumi vizsgálatot végeztesek el?

Figyelt kérdés
Magán rendelésre szeretnék menni laborba mert babát szeretnénk a párommal de elötte meg szeretnék bizonyosodni hogy jo a labor eredményem de nem tudom hogy mit nézetesek TSH azt tudom hogy kell a pajzsmirigy miatt de ezen felül mik azok amiket érdemes és a terhesség alatt esetleg gondok lehetnek vele?

2018. ápr. 4. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A saját véleményem az, hogy sokkal több értelme van elmenni egy szakemberhez, aki egyrészt tudja, hogy miket kell nézni ilyen esetben, másrészt pedig ki is tudja értékelni az eredményeid, mint gyakorin megkérdezni, hogy mit nézess meg, aztán szintén a gyakorin kiértékeltetni, hogy jó-e az eredményed vagy sem. Ugyanis a női nemi hormonoknál nagyon nem elég az, hogy belefér a feltüntetett normál tartományokba, az is fontos, hogy a ciklus melyik napján milyen az érték és az egymáshoz való arányuk is fontos.

Szóval ha már van pénzed arra, hogy magánlaborba menj el hormonvizsgálatokra, akkor jobban jársz, ha arra is szánsz egy kis pénzt, hogy egy hozzáértő mondja el, hogy mik javasoltak és ő értékelje ki.


A másik dolog (ez biztos nem fog tetszeni, de azért leírom a véleményem): Ha nincs semmi ismert betegséged, rendszeres a ciklusod, nincsen semmi hormonproblémára utaló tüneted (túlzott szőrösödés pl.), akkor vizsgálódás helyett inkább kicsit próbálj meg lazítani és próbálkozzatok. Ha ez abszolút nem megy, akkor esetleg kövesd a ciklusod hőmérőzéssel vagy ovulációs tesztekkel. Hivatalosan egy év próbálkozás után kellene vizsgálódni, de ha ez túl sok időnek tűnik, akkor 6 hónap után el lehet kezdeni.


De ha ez a válasz nem felel meg, akkor kb. ezek javasoltak:

- TSH (ciklustól függetlenül), ha az rossz eredményt mutat, akkor T3, T4, alulműködés (magas TSH) esetén anti-TPO

- prolaktin (ciklustól független)

- ciklus 2-5. napja között: LH, FSH, ösztradiol, progeszteron, tesztoszteron, DHEAS, SHBG

- ciklus második felében progeszteron (28 napos ciklus esetén 21. napon, ennél rövidebb, ill. hosszabb ciklusok esetén az eltérésnek megfelelő csúsztatással)


Ja, és nem sok értelme van mindennek anélkül, hogy a párod spermáját megvizsgálnák. Hiába vagy te makk egészséges, ha a párodnak nincs elegendő spermiumkoncentrációja. Tehát ha már te elmész laborra, akkor egy spermavizsgálatot is iktassatok be.


Ezeket a vizsgálatokat tünetektől függően ki lehet egészíteni egy rakás dologgal, de mint mondtam, szerintem ha egyébként tök egészségesnek tűnsz és rendben van a ciklusod, akkor ezek is feleslegesek a próbálkozástól számított 6 hónapnál hamarabb.


Ilyen kiegészítő vizsgálatok lehetnek:

- Ha 35 év feletti vagy, esetleg meg lehet nézetni az AMH szintet

- PCOS-re utaló tünetek esetén terhelés során 0., 60. és 120. perces vércukor és inzulinszint

- Amennyiben a családban elsőfokú rokonoknál előfordult fiatalabb korban vagy szokatlan helyen (agyi vénákban, májvénában pl.) thrombosis, akkor thrombophilia panelt is lehet nézetni

- ha túlzott szőrösödés, rendszertelen ciklus jellemző, akkor 17-OH-progeszteront, kortizolt is meg lehet esetleg nézetni

2018. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tökéletes választ kaptál. Jobbat én se tudtam volna írni.

Viszont ha nincs a családban örökletes betegség akkor felesleges óvatosságnak tartok bármilyen vizsgálatot. Bele kell vágni és kész. Mindenki így csinálja. Ha a Teremtő úgy akarja akkor tud produkálni olyasmit amit nem lehet előre kiszámítani.

Annyit még kiegészítésként, hogy ahol én élek és macska is van a közelben többször előfordult már a toxoplazmozis. Ezt is vérvétellel szokták nézni

2018. ápr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!