Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számítsak, ha abbahagyom...

Mire számítsak, ha abbahagyom a fogamzásgátló szedését? Valóban kisebb lesz a mellem, a bőröm pedig nagyon pattanásos?

Figyelt kérdés
3 év 3 hónapja szedem a dienillet. Már mikor elkezdtem szedni, akkor kezdődött a problémám. Állandóan gombás fertőzésem volt, a párommal több mint 3 és fél éve vagyok együtt, tehát állandó partnerem van (én sem voltam mással, ő sem), és minden jel arra utal, hogy a dienille tette ezt velem, a mellékhatásai között szerepel a hüvelygomba. Már többször abba akartam hagyni, de a nőgyógyász azt mondta ne hagyjam abba, mert súlyos következményei lehetnek. Mai napon beszéltem egy másik, tapasztaltabb nőgyógyásszal, ő azt mondta minden további nélkül abba lehet hagyni, ez rám van bízva. A dienille előtt 2 másik fajta fogamzásgátlóval is próbálkoztam, de azoknak már az első tabletta után kijött nagy mértékben a mellékhatásuk, elég érzékeny vagyok a gyógyszerekre, tehát nem igazán opció, hogy másik fogamzásgátlóra váltsak. Párommal óvszerrel is védekezünk, tehát már felesleges is a dienille, és csak beteggé tesz. Viszont még annó mikor elkezdtem ezt az egészet, többek közt a bőrgyógyászom javasolta, mert NAGYON problémás volt a bőröm, jelenleg sincs tökéletes állapotban, de valamennyivel mégis jobb állapotban van. A mellem alapból nem volt kicsi, de a fogamzásgátló szedése után még nőtt egy keveset, és elég alul van az önbizalmam, ezért nem tudnám elviselni, hogy kisebb lenne, vagy, hogy nagyon brutálisan kipattanásosodnék, ezért érdekelne, hogy kire, hogy hatott, hogy abbahagyta?!
2018. ápr. 6. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Más típusú fogamzásgátlót szedtem, háromfázisút, alacsony hormontartalmút. A mellem egyáltalán nem lett kisebb, miután abbahagytam. A bőröm előtte kicsit volt problémás (néhány pattanás), utána ugyanúgy visszajöttek a pattanások (majdnem azonos mértékben, mint a fogamzásgátló előtt), pedig kb. nyolc évig szedtem, már a harmincas éveim elején jártam, mikor abbahagytam, mégis kijött néhány pati, de nálam egyáltalán nem volt vészes.
2018. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is 3 fajtát szedtem, szintén gombásodtam mindegyiktől, a nőgyógyász hajtogatta, hogy szedjem csak, az kell nekem, arra célozgatott, hogy én meg a párom megcsaljuk egymást.

Fogamzásgátló előtt nagyon csúnya volt a bőröm, az arcomon, a hátamon, a mellkasomon, a nyakamon, mindenhol nagy, gyulladt pattanások voltak, a fogamzásgátló majdnem teljesen eltűntette őket, néha jött ki 1-1 az arcomon. Abbahagytam a gyógyszert, most megint tele vagyok. A nőgyógyász szerint hormonális eredetű a bajom, eredetileg ezért kezdtem fogamzásgátlót szedni, az endokrinológus szerint nincs nekem semmi hormonális bajom, szedjek fogamzásgátlót... Sajnos maradt a bőrgyógyász által írt antibiotikum.

2018. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és gyógyszer előtt se volt mellem, a gyógyszerszedés alatt se nőtt egy millimétert sem, ezáltal nem lett kisebb.
2018. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Második válaszoló, különösen köszönöm a válaszod, sajnos akkor egy cipőben járunk, nem hittem, hogy van még valaki aki a fogamzásgátlótól így járt volna. Sajnos ez elég sakk-matt helyzet számomra, mert a gomba ellehetetleníti az életemet, azonban mind lelkileg, mind fizikailag belehalnék, ha ugyanolyan pattanásos lennék, mint voltam. Nem tudom mihez kezdjek, de lehet akkor jobb lenne, ha csak fogamzásgátlót cserélnék, amitől nem alakulhat ki gomba.
2018. ápr. 6. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nőtt a mellem tőle, de abbahagyás után visszatért az eredeti állapotba. Pattanásos előtte nem voltam, nagyon ritkán egy kettő előfordult, se mióta abbahagytam, a homlokom telis tele volt apró pici pattikkal.
2018. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem egyedül engem szivatott meg ennyire az élet, mert nem vagyok már tini, de csak nem múlnak a pattanások.

Ha te is többet szedtél, szerintem mindegyiktől bajod lesz, hiába cseréled le, ezért is nem akartam én sem negyedik fajtát. Miután leváltottuk a második gyógyszert új partnerem lett, vele miután először lefeküdtünk fertőzésem lett egyből, na ott lett elegem végleg. Mióta nem szedem, semmi bajom nőgyógyászatilag meg a gyógyszer előtt se volt soha. Csak ugye azok a rohadt pattanások.

2018. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a fogamzásgátlóval is azt hittem egyedül vagyok, hogy ennyit kipróbáltam és mindegyiktől bajom van. Egyszer ki is írtam róla egy kérdést és szétszedtek a válaszolók, hogy tuti nem a gyógyszer okozza a bajaimat, hanem lelki okok miatt gombásodok...
2018. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos pont ezektől a válaszoktól féltem nagyon, mert nagy esély van rá, hogy akkor nagyon pattanásos leszek tőle, de nagyon nagyon szépen köszönöm Nektek, hogy ilyen őszintén válaszoltatok, nagyon sokat segítettek!
2018. ápr. 6. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!