Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől függ hogy hasi- vagy...

Mitől függ hogy hasi- vagy hüvelyi ultrahangot csinál a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Tavaly volt az első rákszűrésem, utána hasi ultrahangot csinált az orvos. Nemrég voltam megint rákszűrésen. Majd mondta hogy csinál egy ultrahangot, öltöztem volna fel mint tavaly, de mondta hogy most hüvelyi ultrahangot csinál. Mitől függ hogy melyiket csinálja?
2018. ápr. 17. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hog mit szeretne látni, gondolom. Mibel nem voltál szűz, nem értem miért a hasit csinálta, a nőgyógyászati dolgokat inkább hüvelyivel csinálják...
2018. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az első szex után mentem egy héttel a legelső rákszűrésre, és elég szűk voltam akkor. Lehet ez volt az oka. Elfelejtettem sajnos megkérdezni akkor hogy mikor melyiket használják,pedig érdekelne.
2018. ápr. 17. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

A nőgyógyászati ultrahang alap esetben hüvelyi. Hasit akkor használunk, ha:

- szűz az illető

- a hüvelyi UH nem kivitelezhető (nagyon idős betegeknél előfordul, hogy olyan szűk a hüvely, hogy nem lehet elvégezni a vizsgálatot, vagy éppenséggel hüvelyzáró műtétje volt)

- ha akkora elváltozást látunk, amit hüvelyi UH-val nem tudunk rendesen lemérni (pl. egy köldökig érő, myomás méhet nem igazán lehet teljesen hüvelyi UH-val átnézni, mert egyszerűen nem látni vele a méh egészét)

- 2. és 3. trimeszteri terhességeknél

2018. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egyébként tavaly sem és idén sem volt semmi problémám. Csak kíváncsi voltam
2018. ápr. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!