Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » E-coli baktériumot mutattak...

E-coli baktériumot mutattak ki nálam, nektek volt mar hasonlo?

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyok akadva! Jópár hónapja visszatért a felfázásom, amire szinten antibiotikumot szedtem ami akkor elég durva mellékhatásokat produkált. Így visszamentem, írt a hàziorvos egy másik fajtát. Egy ideig abba maradt majd mikor elfogytak a tabletták ujra visszatértek a panaszaim. Elmentem urológushoz, aki szintén egy teljesen már antibiotikumot írt fel...... Attól jobban lettem. Elmentem multhéten az éves szokásos rákszűrésemre, és vettek tőlem tenyésztést. Ma bementem az eredményekért és e-colit állapítottak meg nálam! Nade kaptam még egy másik antibiotikumot erre! Franc bele mostmàr, szétszedi a szervezetem ez a sok fajta gyógyszer és egyik sem (kivéve amit a nogyógyi felírt, mert meg nem szedtem be) végzi ki ezt a felfázásos marhaságot! ez a Coli mennyire veszélyes? + az orális szexhez mi köze van???? Tropán vagyok

2018. ápr. 19. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
E. coli a beledben van jó helyen, úgyhogy "remek", ha a hüvelyedbe került.
2018. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
óvszer nélkül volt anál?
2018. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Dehogy, nem volt sem anál se semmi. Nőgyógyász utalt a tangára is, hogy onnan ahogy mozog az anyag lehetseges atkerült.
2018. ápr. 19. 16:19
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

A tanga bizony veszélyforrás, mivel csúszkál.

Egyik pillanatban a végbélnyílásnál volt a bizonyos rész, a másik pillanatban a hüvelynél, így beletörlöd a hüvelybe a bacikat.

Ha van rá lehetőség akkor nagywc után alaposan megmosakodni alulról, tanga kerülése...

Tejsavas mosakodót is használhatsz, hüvelyflóra helyreállító kúpot is használhatsz.

A lényege az egésznek, hogy a székletből bacik kerülnek a hüvelybe.

Wc papirt előlről hátra töröljük

2018. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Hát akármennyire is nem tetszenek a tények (#4-es válasz), ez az útja az elkerülésnek!


A szűk nadrágok, tanga, intim szőrtelenítés, fenéktörlés mind nagyon is kockázati tényező, melynek alapja az az anatómiai sajátosság, hogy a húgycső és a hüvely annyira közel helyezkedik el a végbélhez! Ezért is annyira gyakori a nőknél a "felfázás", ami valójában E. coli fertőzést jelent.


Egy ilyen fertőzés mondjuk alapjáraton nem annyira kétségbeejtő, de ha már antibiotikumok sorát betoltad, akkor egy ördögi körbe kerülhetsz vele. Mert az antibiotikum kivégzi azokat a hasznos baktériumokat is, amik segítenének eltávolítani az E.colit a hüvelyedből. Másrészt ha az E.coli fertőzés nem csak a hüvelyedet, hanem a húgyszerveidet is érinti, akkor aztán garantált az állandó oda-vissza fertőzés. Harmadrészt, az antibiotikum szépen megtizedelhette a bélflórádat is, az pedig az immunrendszered alapja, mert az immunsejtek négyötöde a bélben tanyázik, így ha meggyengítetted a bélflórát, az immunrendszered sincs valószínűleg a helyzet magaslatán!


Elvileg egy kétnapos Monural-kúra elvágja az ilyen tünetegyüttest az elején, miközben elég kíméletes, viszont az ennél több napig szedendő antibiotikumok jól odatesznek az összes hasznos baktériumflórának, a mellékhatásaikról nem is beszélve.


Jó ha tudod, hogy egyébként vannak nem antibiotikumos kezelési módjai is az E. colinak, az egyik a tőzegáfonya, ebből az Innovita Forte elég magas koncentrációjú. Sokak szerint hatásos még a D-mannóz (mannose), ez viszont nagyon drága. Bár az antibiotikumokra is rámehet a gatyád. Ezeket is kipróbálhatod, sokan esküsznek rá, hogy az antibiotikum nem, de ezek segítettek nekik, saját tapasztalatom nincs erről, nekem bejött a Monural antibiotikum-oldat.


Amit feltétlenül érdemes tartani otthon:

- Gynophilus hüvelykapszula (vagy Vagilact-Q vagy Beliema, de ezek egyben ürülnek és az nem túl kellemes),

- Candibene (vagy az ugyanilyen, de drágább Canesten) kenőcs,

- Sába illatmentes intim mosakodó (vagy bármilyen illat- és fertőtlenítőszermentes termék, de a Sábát gyógyszertáraktól drogériákig mindenhol meg lehet venni és az egyik legjobb ár/érték arányú cucc).

Ezeket egészségesen is érdemes otthon tartani, de ilyenkor meg alapvető.


Amit tehetsz:

- ha nem szednél bélflóra helyreállító probiotikumot, akkor most sürgősen szerezz egy nagy dózisút. Pl. Florabalance, Béres probio, probi6 Nutrilab, Lactobifid és szedj belőlük napi 1-2 adagot legalább 2 hónapon át. (Ennyi antibiotikum után...)

- a fenti hüvelyflóra-helyreállítót (Gynophilus) kezdd naponta 2x alkalmazni, ezt legalább 3-4 héten át, vagy ha még ezután is vannak tüneteid, akkor a tünetek megszűnése után minimum 2 hétig

- intim mosakodóval mosd magad

- pamut fehérneműt használj, a lényeg hogy ne vágjon be és lehetőleg szellőzzön a hüvelynél (az intim szőrtelenítésnek is az az egyik kockázata az ezer közül, hogy a szőr távol tartaná a fehérneműt a hüvelytől, így ott tudna szellőzni a szőrszálak közt, de mivel le van nyírva, ezért ott létrejön egy kórokozóknak kedvező párás közeg (különösen műszálas fehérneműnél))

- ha hüvelyi irritációt érzel, Candibene (vagy Canesten) kenőccsel kend be a hüvelyszájat

Normálisan egyébként már az így végzett hüvelyflóra-helyreállítás is helyrehozhatná a hüvelyedet és kiirthatná az E.colit, de elhúzódó fertőzésnél, aminél már a hüvelyflórának is nekitámadtunk antibiotikummal, nem biztos hogy instant a siker. De a fentieket betartva eldöntheted, hogy beszeded-e az újabb antibiotikumot vagy kipróbálod-e az említett alternatívákat.


Remélem segítettem.

2018. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma váltottam ki már a nőgyógyász által felírt antibiotikumot plusz nyilván szedek hozzá probiotikumot is.. Ennek az ujdonságnak a neve Ciprobay 500mg. Emelett szednem kell Uro-vaxom-ot.. Ezek mellett eszem a tőzegáfonya kapszulát. Nagyon remélem, hogy végre ez az újfajta antibiotikum segít, mert a gyógyszerész szerint ez az egyik legjobb fajta gyógyszer erre a betegségre. Majdnem 5000Ft-ot fizettem csak ezert a gyógyszerért és ez csak egy a sok közül. A legelső felfázásomnál még gyermekkoromban, a vizeleteredményben szűrt baktérium-értékem a 100valamennyi helyett 700környékén mozgott. Akkor én bennt is feküdtem 2hétig a kórházban. Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy ez nálam visszatérő betegség, elég neki “egy kicsit kinnt van a derekam” helyzet..
2018. ápr. 20. 19:23
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Sokan sokféleképpen leírták, hogy mi az az e-coli, csak a lényeg maradt ki.

Akármennyire is csúnyán hangzik, ez a baci bizony a székletből van. Tehát egyszerűen és csúnyán fogalmazva kaki jutott oda, ahova nem kellene. Kézenfekvő a megoldás, amit sajnos nagyon kevesen alkalmaznak: megfelelő tisztálkodás. NagyWC után nem elég a hagyományos wc papírral való törölgetés. Mindig mosakodj meg utána és/ vagy használj nedves törlőkendőt. Mindig!

2018. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
No ez nekem is örök probléma volt a sok kellemetlen vád rám sem volt igaz és hosszas gondolkozás után meglett a veszélyforrás. SOHA NEM SZABAD SEHOL A KITETT WC PALÍRT HASZNÁLNI!!! Sajnos a takarítónenik akik kiteszik ugyan azzal a kesztyűs kézzel teszik ki sokszor amivel a.wct takarítják. Nem veszed észre de elkapod róla. Mióta erre figyelek nimcs bajom. Egyébként még lehet a tanga, az anál, a helytelen wc papír hasznalat és a törölköző is, meg a saját kezed vagy fürdőszivacsod amivel mosakszol. Majd gomdold végig nálad melyik
2018. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 28. 14:46
 10/13 anonim válasza:
Szia !latom hogy mar regi sztori! Sajnos nalam is ez a helyzet hat hete! Enis szedtem mar ezer fele antibiotikumot koztuk a ciprobayt-t is stb! Nekem is sajnos e-colit talaltak a vizeletemben ! Neked mi segitett a dolgon? Nekem is csak annyi a panaszom h vizelesi ingerem vn :/
2020. dec. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!