Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum-kúra közben...

Antibiotikum-kúra közben használhatom a gombaellenes hüvelykrémet? (Travocort)

Figyelt kérdés
Volt egy gombás hüvelyfertőzésem, aminek a Travocorttal elmúltak a tünetei, de nem sokkal később vesemedence-gyulladás miatt antibiotikumot írt fel a doki. Persze már másnap jött elő újra a gomba, jó ha kezelem Travocorttal? A vesemedence meg a hüvelygomba egy időben nem olyan mókás...
2018. ápr. 25. 23:35
 1/8 A kérdező kommentje:

vagy törődjek bele hogy az antibiotikum-kúra idejére számolnom kell a gombával is?

Az a baj hogy anno mondta a doki hogy számítsak rá hogy sokszor lesz hüvelygombám mert hajlamos vagyok rá, de tenyésztést persze nem csinált, az nem derült ki hogy esetleg candida lehet-e a ludas, ami akár összefügghet a vesemedence-gyulladással is,hiszen ha jól gondolom a húgyúti fertőzések mögött is állhat candida...vagy simán a hüvelygomba is átterjedhet a húgyutakra?

2018. ápr. 25. 23:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Erdemes lenne errol a dokit kerdezni.

Nekem 1x volt antibiotikim miatt huvelygombam de rogton kezeltem szerintem te is tedd azt.

Plusz utana lehet nem artana egy huvelyflora helyreallito keszitmeny.



Apropo antibiotikum melle probiotikimot szedsz? Lehet legkozelebb tanacsos lenne elkezdeni az antibiotikummal egyutt es nem jonne ki a gomba.

2018. ápr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Probiotikum antibiotikummal szedve marhára nem ér semmit, azt utána kell szedni.

Szerintem nem gond a gombaölő és antibiotikum együtt, maximum nem hatásos,mert ott a kémhatâs megváltozik. Sokaknál van ez a probléma.

2018. ápr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Probiotikumot azert szedsz,mert hasznos dolgokat is ,,elpusztit" az antibiotikum nem igazan latom ertelmet egeszsegugyiskent,hogy miert is csak utolag kene szedni mire mar felborul az egyensuly es pl gombas az ember lanya? De nyugodtan el lehet menni orvostol megkerdezni,hogy egy alap szituacioban,mikor valaki nem hajlamos tulzottan akkor hogy erdemes szedni meglatod ugyanezt mondja majd;)
2018. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert az antibiotikum azt is elpusztítja ugyanúgy. Utána azért kell, mert helyre tudja állítani az egyensúlyt, ami amúgy helyreáll magától is csak nagyon lassan.

Én is egészségügyis vagyok amúgy.

2018. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szakorvostól kérdeztem meg.
2018. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezert szokas utana 3 oraval bevenni nem pedig vele egyutt igy fenntartja a szintet :D de akkor ahany haz annyi szokas ezugyben en meg ezen kivul nem talalkoztam mas magyarazattal es nem is szenved pl a csalad vagy barati kor gyomor/bel/gomba problematol ha szedik antibiotikum mellett plusz az altalam ismert orvosok is igy javasoljak.

Mindenesetre a kerdezo problemaja visszatero huvelygomba,amire amugy is ha mar kialakult a megfelelo keszitmeny a megoldas

2018. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a különbség, de én nem szedek sosem, mert szerintem csak marketing fogás, de sosincs bajom az antibiotikumtól.
2018. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!