Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5 éve szedem a Yadine fogamzás...

5 éve szedem a Yadine fogamzásgátlót. Párommal szakítottunk! Mit ajánlotok: szedjem tovább vagy hagyjam abba? A ciklusom előtte mindig pontos volt!

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak azért mert szakítottatok, nem hinném, hogy abba kellene hagynod! Mert okés, hogy pár hónapig most egyedül leszel, de annak nincs értelme, hogy mire a szervezeted kitisztulna újra kezdenéd szedni. Ha viszont úgy érzed, ez jó alkalom, hogy szünetet iktass be, és nem gond az óvszerrel való védekezés ( ami egyébként is ajánlatos ugye friss kapcsolatban) , akkor hagyd abba. Igazából erre nincs szabály, csak a te döntésed, esetleg kérdezdmeg a nőgyógyászodat is.
2010. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer sem tartottam szünetet az öt év alatt.. olyanokat olvastam itt, hogy teljesen elrettentem mennyit küzdenek a nők hogy menstruáljanak, miután abbahagyták...nagy kérdés!
2010. jún. 13. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlónak sajnos lehetnek mellékhatásai. Sajnos tragikus kimenetűek is. Ha nem muszáj, akkor ne szedd.
2010. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok - én is 5 év után hagytam abba januárban , diane35-öt, majd Cypromixet szedtem , igaz nem 28 napra. de megjött a mensesem a rá következő hónapbanm és azóta is , annyi hogy nem napra-órára pontosan, de nem maradt ki egyszer sem az elmúlt fél évben, sőt a 2. hónaptol a peteéréskor is van barnás folyásom, szóval még azt is tudom mikor vagyok termékeny ( mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszert ez nem volt, és akkor jelentős késések is voltak a ciklusokban) Szóval akkor én a pozitív példa vagyok :)
2010. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A trombózisra és embóliára gondoltam. Sajnos sok fogamzásgátlót szedő nő áldozatul esik. Nem szokták annyira reklámozni, de a mentők, sürgősségin dolgozó szakemberek tudják.


Szerintem akkor szedd a gyógyszert, ha párkapcsolatod van és nem megoldott másképpen a védekezés.

2010. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is mentős vagyok, pontosan tudom milyen hatásai lehetnek, DE mielőtt felírja az orvos (normális esetben persze) elküld vérvételre, s csak akkor szedheted ha ez alapján úgy ítéli meg nem vagy hajlamos a trombózisra ( és persze ha nincs egyéb rizikótényeződ - cukorbetegség, magasvérnyomás, véralvadási problémák, máj probléma...) És valóban, én is azt mondom feleslegesen senki se szedje, csak nem szeretem mikor rémisztgetik a laikus embereket! -
2010. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rémisztgetem, de láttam eleget...
2010. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem rémisztgetés, hanem tény. Az embereknek állandóan csak azt magyarázzák, hogy mennyire szipiszupi a fogamzásgátló, bezzeg a káros hatásait nem mondja senki. Ha meg vki megemlíti, akkor ő a hülye. Igen is legyen tisztában azzal, hogy mik lehetnek a következményei. És majd ,mérlegel, hogy megéri-e vagy sem. De a mellélhatásokat elhallgatni felelőtlenség.


Szerintem ha nem muszáj, akkor ne szedd. Ha hamar összejön egy másik pasi, akkor használjatok óvszert. Én úgy tudom, ha abbahagyod a gyógyszert, tanácsos legalább fél év szünetet tartani.

2010. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!