Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori együttlétek után...

Gyakori együttlétek után felfázásszerű tüneteim vannak, újabban véres vizelettel egészül ki. Ha hétfőn adok le vizeletet ki tudja mutatni a labor, hogy mi a probléma?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem késő? Addigra el fog múlni! Vagy pisiljek most, de hol tároljam? Nagyon szeretném magam kikezelni!

#vér #felfázás #nászutasbetegség
2018. máj. 5. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég lesz friss vizeletből kimutatni, de hogy addig se bolondulj meg, egyrészt menj el valami bioboltba, Herbaházba pl., és vegyél D-mannózt, vagy ha azt nem találsz, valami jó fajta tőzegáfonya kapszulát. Ha a tüneteidet Escherichia coli baktérium fertőzés okozza (ez a leggyakoribb oka a "felfázásnak", ami voltaképpen húgyúti fertőzés), akkor tud segíteni. Viszont ha a tüneteid nem javulnak vagy romlanak, akkor mielőbb menj orvoshoz, akkor ugyanis antibiotikum kúrára van szükség.

Egyébként ha még nem voltál ezzel a problémával orvosnál, valószínűleg nem fog tenyésztésre, vizeletvizsgálatra küldeni, hanem csak rögtön ír föl egy antibiotikumot.

2018. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönön! Tőzegáfonyát szedek, az segít.


Sajnos visszatérő probléma! 2 hónapja nem voltam dokinál, elküldött laborba de bizonyos okok miatt nem jutottam el+el is múlt! Mivel ismét előjött mindenképp el szeretnék menni vizeletet leadni.

2018. máj. 5. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Urológus doktornőm szerint a tőzegáfonya szrt sem ér. Nem lehet, hogy csak kidörzsölés áll fenn?
2018. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, én pedig olyan urológus dokival beszéltem, aki idős betegnek ajánlotta megelőzésre a tőzegáfonyát, akinek bizonyos vese gondjai miatt hajlama volt a fertőzésre. Be is vált neki, igaz amúgy, hogy felváltva szedte D-mannózzal.

Utóbbi az én családomban többszörösen bizonyított, megelőzésre is (szerintünk jobb, mint a sima tőzegáfonya). Kérdező, ha segített a tőzegáfonya, akkor lehetséges, hogy a párod miatt újra visszafertőződöl. Ki lehetne próbálni például, hogy ha gumi óvszert használtok, akkor is előjön-e ez a probléma. Természetesen ilyenkor orál sem mehet részéről, mert az is fertőzés forrása lehet.

Ha így nincs gond, akkor ez lehet a probléma gyökere.

2018. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!