Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas kreatinin szint a...

Magas kreatinin szint a vizeletben! Vese probléma?

Figyelt kérdés
Egy rutin labornál a dokim fennakadt a kreatinin szintemen, alaposan kikérdezett, nem sportolok, nem fogyózom, nem vesztettem hirtelen súlyt, nem váltottam mostanában életmódot, stb. Mindent kizárt, ami szerinte okozhatná, ezért további vizsgálatokra küldött, ami a veseproblémák kiküszöbölésére irányul. Mitől lehet, illetve ha kiderülne, hogy a vesém nem működik jól valamiért, akkor mire számíthatok?

2013. márc. 28. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ menni az a kreatinin. Ha 100-120 körül, akkor semmit nem kell csinálni, csak pár havonta megnézni. Ha 600-800 akkor művese kezelés kell.
2013. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Annyival még kiegészíteném, hogy alapjáraton hulla sápadt, levert, fáradt típus vagyok, amivel már megtanultam együtt élni és régen vérszegénységgel diagnosztizáltak, arra vezették vissza az összes problémámat.

A vér eredményeimnél az erre vonatkozó pontok ismét alacsonyak lettek, így a kettőt együtt látva a dokimnál megszólalt a vészcsengő, hogy talán komolyabb gond állhat a háttérben. (remélem nem)

Hozzátenném az egész dolog egy hetek óta tartó hasfájásból indult, amivel orvoshoz fordultam, talán ez is tünethez sorolható.

Egyébként nem sokkal a határérték fölött van a kreatinin szintem. Azt mondta az is lehet, hogy csak keveset iszok, de jobb biztosra menni.

2013. márc. 28. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi a matek. A "mi laborunkban" a kreatininre 44-106 a referencia tartomány. Nekem van, hogy 89, de volt 124 is és nincs veseproblémám. Ekkora ingadozás belefér a folyadékfogyasztás változásával vagy súlyvesztéssel is.
2013. márc. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató. Nálunk a referencia szint 88-at mond max, nekem ezzel szemben 112.
2013. márc. 29. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél ez a maximum. Felnőtt nőknél 97 a teteje, felnőtt férfiaknál meg 115!
2013. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!