Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az baj ha nagyon rendszertelen...

Az baj ha nagyon rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés

már egy ideje folyamatosan rendszertelen.. eddig 30 naponta jött, lecsökkent 28-ra majd 24-re, volt amikor 14 nap után kb, valamikor 20 és most 21 nap után jön meg..

Szerintetek mit tegyek? ez normális?

(most lesz 3 éve nyáron h megvan)



2018. máj. 6. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nagyon nagy eltérések az átlaghoz képest. Menj el nőgyógyászhoz, el fog küldeni laborba hormonvizsgálatra.
2018. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14 évesen is elkell menni? :/
2018. máj. 6. 17:06
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Igen, mert ha már 3 éve menstruálsz, akkor be kellett volna állnia már egy ritmusra. Nagyon fiatal vagy még, lehet hogy ez ebben az életkorban normális (de nem hiszem), ezért keress fel egy gyermek nőgyógyászt.
2018. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14 évesen ezzel nem kell orvoshoz menni. Bőven ráér beállni 16-18 éves korra.
2018. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy kell ezzel orvos menned!

majd 16-17 éves korodra be fog állni rendszeresre.

2018. máj. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a vicc h eddig rendszeres volt egy ideig:D
2018. máj. 7. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Lepontozták a válaszom, pedig orvostanhallgató vagyok :D szóval igen, menj orvoshoz, mert ha már 3 éve menstruálsz, és eddig rendszeres volt, akkor most is annak kéne lennie. Aki azt mondja, 16-17 éves korra áll be, az honnan veszi ezt? Lehet, hogy neki akkorra vált rendszeressé, de az kit érdekel? A te eseted tök más.
2018. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7:

Üdv a Gyakorin. :D

Itt sokszor teljesen mindegy, hogy mit írsz. Ha pár embernek nem tetszik, mert nem egyezik az ő tapasztalataival és/vagy tudásával, már nyomják is a pirosat...

Persze ez sokszor tényleg "indokolt", de közel sem mindig.

...


Ha én pusztán a saját tapasztalatomból indulnék ki, mindenkinek azt írnám, hogy probléma van, mivel nekem az első perctől kezdve rendszeres volt, egy-két nap eltéréssel. Furcsállottam is, hogy másoknak nem... De el tudom fogadni, meg tudom érteni, hogy nem én vagyok a kiindulási alap; és mivel én is úgy tudom, hogy két-három év sokaknak, mire rendesen beáll a ciklus, ezért javasoltam az orvost. Első voltam.

2018. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem annyi bajom van a nőgyógyászokkal h nagyjarészt férfiak... és hát én így nem nagyon akarok elmenni 😅
2018. máj. 17. 22:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, fiatal vagy még, nem szoktál hozzá...

De hidd el, szaktudás és viselkedés szempontjából nincs garancia, hogy egy nő jobb és rendesebb lenne. Mindkét nemben van ilyen is és olyan is. Én is voltam már több nőgyógyásznál, volt nagyon kedves, aranyos hölgy, és volt egy iszonyat tuskó is. Férfiak közt dettó.

Úgyhogy szerintem ne a nemét nézd, hanem inkább érdeklődj, hogy a ti rendelőtökben melyiknek van jó híre, hogy lelkiismeretes, alapos, rendes stb.

Bár még ez sem biztos, mert én is ajánlottam már dokit másoknak, aki velem rendes volt; aztán mindkét lánnyal bunkón viselkedett (egy-két év telt el közben), és amikor egyszer visszamentem hozzá, akkor már velem is elég flegma volt. Szerintem elég gyorsan kiégnek sajnos.


Esetleg még arra kérdezz rá a háziorvosodnál, hogy ezzel a problémával endokrinológushoz mehetsz-e; mert az endó dokik is tudnak hormonvizsgálatokat kérni, úgy tudom. És bár köztük is több a férfi, de ők nem vizsgálnak meg, csak adnak beutalót laborba.

2018. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!