Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Feltettem egy tampont, de...

Feltettem egy tampont, de nagyon rossz érzés. (? ) Többi lent.

Figyelt kérdés

Most vitt rá a lélek, hogy először használjak tampont. Két éve menstruálok már, ma reggel pedig úgy voltam vele, hogy miért ne. Ma van a legerősebb napom, ilyenkor elég rendesen vérzek.

Felhelyeztem a tampont, kicsit kellemetlen volt, gondoltam azért, mert első meg ilyenek. Most viszont hogy fent van rettenetes érzés, egy kicsut fáj, és nagyon irritál, amolyan viszkető szúró érzés. Hátrább toéni nem tudom, mert nem is megy és fáj is, kivenni pedig szintén nem megy, mert nem telt meg eléggé. Mit tegyek?



2018. máj. 9. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 18 éves leszek és még csak most használtam tampont, addig nem mertem míg szűz voltam. De így is fájt nekem is. Próbálgatni kell, ha jól fel van téve nem fájhat ezek szerint rosszul tetted be, ha pedig nem megy tovább, akkor félre van. Ilyenkor már sokat nem tudsz tenni csak azt, hogy kiveszed. A következőt próbáld egyenesen és olyan mélyre tenni, hogy ne érezd, hogy ott van. Eleinte rossz, de már nekem jobb mint a betét.
2018. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem telt meg, de ha kellemetlen húzd ki. Hát nem lesz "vicces" érzés, de sajnos ez van.


Én jópár éve nem vagyok szűz, de a tampont utálom.

2018. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rosszul van felrakva vagy szokatlanul szűk vagy.

Az első 1-2 (legelső menses, utáltam a betétet) nekem is fájt, azonnal ki is vettem (ki lehet szárazon is, nem kellemes, de bent még rosszabb volt), de utána beletanultam és soha nem éreztem semmit. Ahova tenned kell, ott nincsenek fájdalomérzékelők, elvileg nem érezhetsz semmit, ez a normális.

Persze első tamponnak a legkisebbet és a leghegyesebbet próbáld :) Amikor én kezdtem, még csak bumfordiak voltak, nyilván minit vettem, aztán megjelentek a még karcsúbbak, hegyesebb véggel, amikkel még könnyebb egy szűk, kezdő lánynak.

2018. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is számit hogy szüz vagy e még és ,hogy mekkora tampont tettél fel nem mindegy hogy szüz vagy és egy extrát be teszel én minivel kezdtem és nem fájt :)
2018. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet túl nagy, lehet tök száraz vagy - bár azt legerősebb napon nem hiszem -, lehetsz allergiás valamire benne. Az is meglehet, hogy gyulladásod van, nekem akkor fájt a tamponozás.
2018. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Végül kivettem, igyekeztem minél jobban ellazulni, így nem volt olyan vészes.

Szűz vagyok még, minivel próbálkoztam. A felhelyezésnék nem is volt akkora bah, inkább csak utána, amikor már eltelt pár perc. Legközelebb újra próbálkozom, tényleg köszönöm szépen a gyors segítséget!

2018. máj. 9. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
El kell találni a megfelelő szöget, hogy minél magasabbra fel tudd helyezni. Egészen olyan magasra told fel, ameddig az ujjad felér. Ha akadályba ütközöl, az valószínűleg a méhszájad vagy a hüvelyfalad, akkor változtass kicsit az irányon. Amikor megfelelő helyen van, akkor nem fogod érezni, mert ott már alig vannak érzőidegek, míg a hüvelybemenet közelében sok van, azért volt kellemetlen.
2018. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért volt kellemetlen a levétele, mert megduzzad a nedvességtől, és lefelé húzva át is szakadhat a szűzhártya. Azért ez nem kellemes.
2018. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!