Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon necces egy pajzsmirigy...

Nagyon necces egy pajzsmirigy műtét 68 évesen?

Figyelt kérdés

Nagymamám nagyon beteg, a pajzsmirigye tele van göbökkel, 68 éves. Egy tapasztalt orvos azt javasolta, hogy vegyék ki a pajzsmirigyét..vannak még vese problémái is, de most ez az elsődleges...mennyire vészes egy pajzsmirigy műtét ilyen korban? Ugye így is élhet még sokáig? Nem szeretném elveszíteni, anyám helyett anyám, amióta elköltöztünk, azóta sajnos keveset találkozunk, főleg, hogy én is elkerültem Pestre továbbtanulni...nagyon aggódom miatta...


Esetleg van tapasztalatotok, vagy hallottatok valamit ismerős körből?



2018. máj. 12. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigy műtét rutin műtétnek szàmit,ne aggódj.Engem kétszer műtötték vele,igaz fiatalabb vagyok jóval.
2018. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámat 20 éve Budapesten műtötték, akkor 64 éves volt. Semmi szövődménye nem volt.
2018. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne hezitáljatok mert ha az orvos azt javasolja az biztosan úgy lesz jó. A műtét előtt biztosan megvizsgálja kardiológus is és ha ott is minden rendben lesz akkor bele lehet vágni. Az ún. hideg göböket szokták operálni, mert nem működik és nagy a rákos elfajulás veszélye. Viszont ha kiveszik a pajzsmirígyét akkor egész életében hormonpótlásra szorul, emiatt rendszeresen járni kell ellenőrzésre. Csernobil után a 90-es években nagyon sok ilyen beteg volt, még ma is élnek.
2018. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!