Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim terület mosása csak...

Intim terület mosása csak vízzel? Higénikus ez?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a tusfürdők és szappabok lúgos kémhatásuak, az intim terület meg savas, ezért ha tusfurdővel mossuk meg ezt a részt akkor felborítja a ph egyensúlyt. Sokaktól hallottam már hogy csak vízzel mossák ezt a részt, mert hogy a hüvely öntisztító. Lehet én is így csinálnám, de nem tudom mennyire higénikus és hogy nem lenne e kellemetlen szag emiatt odalent. Valaki próbálta már így? Tapasztalatok?
2018. máj. 15. 13:55
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Higiénikus. De ha nem bízol a tiszta vízben, vegyél intim mosakodót.
2018. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Intim mosakodó :D


Hagyjuk. Sima víz de a szeméremtestet tök mindegy, mivel mosod, a hüvelybe ne kerüljön semmi kemikália.

2018. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"z intim terület meg savas, ezért ha tusfurdővel mossuk meg ezt a részt akkor felborítja a ph egyensúlyt"


Attól függ, mit értesz intim terület alatt. Amit te állítasz, az a hüvely belsejére érvényes, de a külső részekre nem. Márpedig én az intim területekhez hozzásorolnám a külső hajlatokat is, ahol nincsenek tejsavbaktériumok, amikre tekintettel kellene lenni....

2018. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Tehát akkor kívül nem ártalmas. A nagyajkak között és a farpofák között lehet hazsnálni akkor szappant? Az nem okoz problémát.

2018. máj. 15. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Én a külső részt megmosom rendesen, de az ajkak közé már nem kenek semmit, azt csak sima vízzel és kézzel. A fenekemet azt viszont mindig szappannal mosom.
2018. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Belül langyos víz, kívül tusfürdő, a szappant meg csak kézmosásra. :)
2018. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor én is így fogom csinálni :) azt még megkérdezhetem, hogy így nincs kellemetlen szag odalent? Ettől mindig félek, mert az ember magának nem annyira veszi észre az ilyeneket, mint más emberek. Nem szeretném, hogy a páromat meglepetés érje, ezért kérdezem
2018. máj. 15. 14:32
 8/11 A kérdező kommentje:
Illetve azt nem tudjátok esetleg, hogy a férfiaknál hogy működik ez? Nekik is csak vizet kellene csak használniuk?
2018. máj. 15. 14:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "kellemetlen szag" elég tág fogalom. A hüvely már a zuhany utáni első percekben is "produkál" egy bizonyos sajátságos illatot, ami aztán óráról-órára egyre erősödik. Hogy kinek hol van az ingerküszöbe, az egyénenként változó. :)
2018. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a puncinak is van szaga, a faroknak is van szaga...

a kettőnek együtt meg igazán van szaga! :D

2018. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!