Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális, hogy nincs...

Mennyire normális, hogy nincs vállam? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az az izom, ami a vállamon kéne,hogy legyen, a felkaromon van,majdnem a közepén! Ez biztos furcsán hangzik sokaknak, írásban ezt nem is lehet normálisan elmagyarázni,látni kéne. Nagyon kevés izmom van,az átlagnál kevesebb, a vállam pedig extrán ,,csapott",vagy hogy is mondjam. A kicsi vállúakra tervezett ruhák is majd lecsúsznak, a melltartókról nem is beszélve. Valamelyik még a legkisebb beállítást se bírja, a többi meg kinyúlik. A hátam is görbe, és mostanság már fájni is szokott,csakúgy,mint a vállam. Mit tegyek,nagyon el vagyok keseredve? Már kicsi koromban is kicsi vállam volt,de az idő múlásával egyre rosszabb.


14/l


(Tudom,sok rossz kommentet fogok kapni,de légyszíves ne hülyézzetek le! Köszönöm!)



2018. máj. 17. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamennyire adottság is, hogy mennyire vagy vállas, de azért valamennyit tudsz változtatni a testalkatodon. Jó, hogy most, 14 évesen kezdesz neki, később már nehezebb lenne. Nem is vállad a fő probléma, hanem a hát görbesége: ez később számos egészségügyi problémát okozhat.

Egy jól megválasztott sport most még nagyon sokat változtathat az alkatodon. A legjobb az lenne, ha jógázni kezdenél, mert abban rengeteg nyújtó, tartásjavító gyakorlat van, és otthon, egyedül, felszerelés nélkül is tudod csinálni. Kezdetben persze érdemes néhány órát venni, hogy beletanulj.

Mellette ha tudsz, járj el úszni, hiszen az a vállizmoknak nagyon jó. Esetleg egy ortopédiai szakrendelésre is elmehetsz, és akkor tb-támogatással is igénybe vehetsz úszásórákat vagy egyéb dolgot. Plusz a doki is nyilván jó tanácsokat adna.

2018. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A női testalkat egyik sajátsága, hogy a csípő sokszor szélesebb a vállszélességnél. A hátfájdalmak sokkal komolyabbak, mert tartási problémák is lehetnek, így a gyógytorna vagy hasonló sport sokat segíthetne az intenzív és sokoldalú mozgással.
2018. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy komolyan vesztek!

Persze,tudom,adottság is lehet, de nagyon durva,hogy a vállizmom le van csúszva a felkaromig,nem?

A hátam nem annyira szokott fájni,ritkán. Pontosabban inkább a nyak és a lapocka környékén, az oldalam pedig már jópár hete,bár azóta javult.

Úszni szívesen járnék,de sajnos nem tudok, és amúgy se engednének el. Plusz fürdőruhám sincs,úgyhogy halott dolog:D

A jógázást már próbáltam, sajnos abbahagytam, de szeretném újrakezdeni(:

2018. máj. 17. 17:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Tanulj meg úszni bakker :D


Egy fürdőruha meg nem egy nagy pénz... meg mi az, hogy nem engednének el????

2018. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A közelben van a Körös meg a Tisza strand,egyiken se voltam még,miközben az összes ismerősöm volt már. Úgy gondolják,megfulladok.

A fürdőruhánál meg nem a pénzzel van a baj,hanem a vásárlással. Nálam már egy szimpla pólóvásárlás is idegfrászba kerget, rettegek a próbafülkéktől. Plusz méretembe se szokott lenni,mert kicsi a vállam, és ahhoz képpest nagyon hájas a hasam. Megfogadtam, soha többé nem fogk hordani fürdőruhát.

2018. máj. 17. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Ortopédiára vigyenek el a szüleid! Ott majd megmondják mi a problémád. Kapsz rá kezelést.
2018. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát bizony az lesz. Nyáron megyek az ortopédiára,mert egyre jobban fáj a vállam meg a hátam is.

Köszönöm a komoly válaszokaz!(:

2018. máj. 19. 06:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyit mondanak majd, hogy ússzál

Nincs csodakapszula vagy wellness-hotel a korházba se.

2018. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!