Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért okoz sok nőnek problémát...

Miért okoz sok nőnek problémát a nyaralás alatti menstruació?

Figyelt kérdés

Tekintve hogy:


1.mosdóba azért csak jár az ember

2.fürödni tamponnal lehet

3.gyógyszereket is alapvetően visz magával az ember


Mi a probléma a nyaralás alatti mensivel h sokan késleltetni / halasztani akarják?


2018. máj. 19. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenki használ tampont. Én pl. nem. Orvosi indokok miatt sajnos nem használhatok.

A másik, hogy vannak nők, akiknek 1-2 napig görcsöl a hasuk és olyankor nem szívesen mennek sehová. Pláne nem több kilométeres városnéző, vagy búvártúrára.

Nekem személy szerint nem jutna eszembe semmivel beavatkozni a ciklusomba, inkább úgy számolom ki a nyaralás időpontját, hogy biztosan ne akkorra essen a menstruációm.

2018. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert felpuffadva rossz közérzettel vérezve senki nem akar kirándulni/úszni, ha lehet anélkül is.

Ezért szerintem inkább számolják ki, és ahhoz kalkulálják, hogy mikor nem nyaralnak (ha kitudják), mintsem késleltessék.

2018. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bízom a tamponnal való fürdésben. A kádban is elkezdett szivárogni. Ezek után tudod mikor fogok emberek közé menni vízben, tamponnal... Nálam a nyaralás abból áll, hogy búvárkodok órákon keresztül. Vérzéssel nem vállalnám be ezt a programot tamponnal SEM.
2018. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A menstruáció nem egyszerűen csak vérzés (ami azért önmagában is zavaró lehet). Hiába mondják sokan, hogy természetes folyamat, lehetnek olyan görcsei egyeseknek, amikor egyáltalán nem tudja élvezni a nyaralását és a vele együtt nyaralóknak is problémát okozhat, pl. hogy nem akar elmenni valahová vagy legszívesebben csak pihenne, hiába van a világ legszebb helyén. A görcsoldók sem tudják a közérzetet tökéletesre varázsolni.
2018. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki egyformán éli meg. Sőt egy adott nőnél ahány menstruáció annyi fajta. Én valamikor meg sem érzem simán elmennék nyaralni, fürdeni stb, de valamikor gyűlölök mindenkit jobban járnak a körülöttem lévők ha hozzám se szólnak tipikus hisztis kibirhatatlan ember leszek, kinek kell egy ilyen a nyaralásához. Régebben pedig olyan görcseim voltak hogy elájultam a fájdalomban, pedig egy amazon vagyok. 😂
2018. máj. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megnézem előre a naptárat, és igyekszem úgy kalkulálni, hogy "jókor" menjünk. De tavaly pl előbb jött meg pár nappal (azóta sem volt ilyen, nyilván...), pont a nyaralás utoló napjának reggelén. Szerencsére nem volt erős, meg csak valami du 3ig maradtunk, de pl én nem szeretek tamponnal fürdeni. Bementem ugyan a vízba, de volt eyg olyan fura érzémesem, hogy biztos megtelik, meg szivárog, meg ki tudja, mit kapok el, egyszerűen nem éreztem magam komfortosan a vízben. Hozzá kell tenni, hogy egyénként kb szökőévente használok tampont, valszeg ezért is lehet ez.

Plusz, ahogy írták mások is, előfordul néha olyan nap is, mikor úgy görcsölök, hogy mindenki hagyjon békén, olyankor külön utálnám, hogy midenki jól érzi magát a strandon, én meg kínlódok.

2018. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak, akinek rövid, nem túl bő a vérzése és görcsökkel sem jár, annak ez gondolom elég érthetetlen. De nem mindenki ilyen.

Egyrészt valakinek baromi bő a vérzése, és mondjuk ha egy buszos utazáson vesz részt, ott fix időközönként vannak a megállók. Ha addig átázik, akkor meg így járt. Van, aki marhára görcsöl, és mondjuk a fájdalomcsillapító sem segít annyit rajta, hogy jól tudja magát érezni.

vagy olyan is van, aki mondjuk nem használ tampont (főleg fiatalabb korosztály, aki esetleg még nem is élt szexuális életet). Arról nem is beszélve, hogy sok helyen a mosdó állapota borzasztó. Oké, hogy van nedves törlőkendő meg kézfertőtlenítő, de azért akkor sem olyan egy toi-toi WC-ben tampont cserélni, mint otthon a tiszta fürdőszobádban.

2018. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3-4 napos es nagyon keves, minitamponnal is siman bemegyek a vizbe, es nincsen diszkomfort-erzesem.

26/N

2018. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!