Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációmat inkább...

A menstruációmat inkább késleltessem, vagy megpróbáljam előrébb hozni?

Figyelt kérdés
A mesntruációm még nem állt be, néha-néha kimarad egy hónap. Augusztus közepén megyünk nyaralni, de fogalmam sincs mikor jön meg. Így megpróbáljam a nyaralás előtt pár nappal késleltetni vagy inkább előrébb hozzam?

2017. aug. 3. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Elárulok egy titkot. A menstruációt semmivel nem tudod befolyásolni. :)
2017. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.:) akármilyen hihetetlen amikor kellett eltoltam.
2017. aug. 3. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem állt be, akkor aztán csinálhatsz bármit, akkor fog megjönni, mikor úgy gondolja kis túlzással.


Első, ez nem teljesen igaz. Én már toltam el 3-4 nappal évfordulózás miatt. Pedig nekem már régóta be van állva.

Viszont nem éri meg a szervezeted összezavarni, mert utána rosszabb lesz.

2017. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Fogamzásgátlóval persze, el lehet. De aki meg fogamzásgátlót szed, annak meg nincs menstruációja.

A menstruációt pedig nem lehet sem előre hozni, sem eltolni általánosságban véve. Lehet, hogy lehet rá hatással lenni, de ez teljesen egyéni és általánosságban véve nem működik.

De nyugodtan lehet le lehet ezt is pontozni. Ha ez így lenne, akkor nem lennének ilyen gondok általánosságban a nőknél, hogy nyaralni megyünk, vizsgázom, megbeszélésem lesz, akármi, mert akkor mindenki tudná befolyásolni a saját menzeszét. De nem tudja. Szóval nem én írtam hülyeséget.:)

2017. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Háát (most attól függetlenül, hogy lehetséges-e vagy nem) az biztosabb ha előre hozod. Mert akkor tudod, hogy megjött, elmúlt nem kell rajta aggódni, hogy megjön-e. Míg ha késlelteted akkor azért gondolni kell rá, meg nem leszel olyan nyugodt, mert mi van ha mégse sikerült késleltetni stb.
2017. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Aki fogamzásgátlót szed, annak nincs menstruációja? Hány éves vagy te? Inkább ne is írtál volna semmit, hihetetlenül kretén vagy.

Én sem szedek tablettát, mégis tudom néha csúsztatni pár nappal. Ha valamire nagyon készülök vagy csak nagyon nem jönne jól pont akkor pár napot én is tudom csúsztatni külső behatás nélkül. Egyszerűen tudom kicsit irányítani a szervezetem. És utána ugyanúgy akkor jön meg, mintha nem is lettem volna rá hatással. Én pszichésen valahogy tudom befolyásolni, ha fontos dologra készülnék pont akkor. De ezen kívül nem szoktam, mert természetesen az a normális, ha akkor jön meg, amikor meg kell.

2017. aug. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló szedése alatt nem menstruációról, hanem hormonmegvonásos vérzésről beszélünk. Hiába van vérzés, az nem igazi menstruáció, hiszen nincs peteérés.
2017. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló csak részben gátolja a peteérést. A teljes folyamatot nem szünteti meg.

Egyébként meg ez is a tabletta típusától függ. Van amelyik mellett simán van ovuláció is, mert csak a hímivarsejtek mozgását akadályozza, gátolja.

2017. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na és a hormonmentes tabletták?

Az nem okoz hormonális megvonásos vérzést...

2017. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

"Aki fogamzásgátlót szed, annak nincs menstruációja? Hány éves vagy te? Inkább ne is írtál volna semmit, hihetetlenül kretén vagy. "

Te meg tudatlan vagy. Fogamzásgátló szedése mellett ugyanis a szervezetben nem játszódnak le azok a folyamatok, amik fogamzásgátlót nem szedő nők szervezetében, így a vérzést a tabletta szünetre történő abbahagyása váltja ki. Megvonásos vérzésnek hívják egyébként orvosi értelemben és nem menstruációnak. Szóval előbb művelődj, aztán mondj véleményt bárkiről is!

2017. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!